Enamikul inimestel on vähe paroole, sest “neid kõiki on raske meelde jätta”

Isegi kui parool pole 123456 või teie nimi, on ka teisi ebaturvalisi viise, näiteks sama parooli hoidmine erinevate võrguteenuste jaoks.

Google uuris veebiküsitluse abil aastatuhandete seas salasõna kasutamise harjumusi ja leidis, et ainult 26% teatas, et kasutab oma veebikontol erinevaid paroole. Enamik kasutas samu märksõnu enamikul oma kontodel (36%) või mitmel teenusel (30%). Väike osa, 6%, tunnistas, et tal on kõigi teenuste jaoks sama parool, mis oli siiski tavalisem vanuserühmas 13–17 aastat.

Küsimusele, miks nad enamikul või isegi kõigil oma kontodel sama parooli kasutasid, vastas 63%, et “mitu parooli on raske meelde jätta”; 23% ütles, et oli raske mõelda erinevat parooli ja 14% tunnistas, et ei hooli teemast.

Ka selle uuringu raames soovis Google teada ka seda, millal kasutaja viimati ĂĽhel oma kontol parooli muutis ja 24% ĂĽtles, et muutis parooli “viimase kuu jooksul”. Viimase kolme kuu jooksul on muutunud 21% ja viimase kuue kuu jooksul 16%. See on vastuolus ekspertide ohutusnõuetega.

Me kõik teame, et heal paroolil peab olema paar märki ning vähemalt tähtede ja numbrite segu. Uuringus vastanute seas ütles 66%, et neil on parool seitsme kuni 11 tähemärgi pikkune ning 47% tunnistas, et kasutab numbreid ja sõnu. 15% vastanutest ütles, et nende parool oli 12–15 tähemärki pikk ning 16% kasutas arvude, sõnade ja sümbolite segu.

Vanemad võivad mängida olulist rolli oma laste digitaalses turvalisuses ja 47% vastanutest ütlesid, et vanemad on teiega teie andmete turvalisuse kohta rääkinud.

Sama uuring näitab ka seda, et 72% inimestest vastab kaheastmelise autentimise abil. Need, kes seda ei kasutanud, ütlesid, et nad ei taha, et mind häiriks nii palju autentimisi (28%) või et nad ei tea, kuidas seda tüüpi autentimist seadistada (20%).

Google mäletab, et on oma kasutajate kaitsmiseks rakendanud mitmeid turvameetmeid. Üks neist toimingutest on potentsiaalselt rämpsposti või andmepüügi meilide filtreerimine, et varastada kasutajate kontodelt teavet. Emoresa ütleb, et keskmiselt läbib teie filtrit vähem kui 0,1% rämpspostitustest.