Endine Google’i töötaja sĂĽĂĽdistab fotokvaliteeti Androidis

Vic Gundotra, endine Google’i juht, kes vastutab Google+ arenduse eest, otsustas kasutada oma Facebooki kontot määrdunud riiete pesemiseks avalikus ruumis.

Gundotra sõnul – kes on Google+ juhtimise ajal alati olnud eetiline ja pĂĽhendunud – otsustas ta Apple’ile avalikult kiitust anda pärast iPhone’i tehtud fotode võrdlemist oma DSLR-kaameraga.

“Ma ei kasuta kunagi Androidi telefoni fotode jaoks!” Kirjutab meditsiinirakenduste ettevõtte AliveCori praeguse tegevjuhi. “Androidi suur probleem on Android”.

Kasutaja kĂĽsitud Galaxy S8 kaamera kohta otsustas endine Google’i töötaja teksti tõeliseks muuta:

“Android on avatud operatsioonisĂĽsteem (eriti), mis peab olema kõigi osapoolte jaoks neutraalne. Kõlab suurepäraselt, kuni jõuate detailidesse. Kas olete mõelnud, miks on Samsungi telefonides nii segane ja segane fotovalikute hulk? Kas peaksin kasutama Samsungi kaamerat? Või Android-kaamera? Samsungi galerii või Google Photos?

Selle põhjuseks on asjaolu, et kui Samsung teeb baasriistvara (näiteks parema kaamera) uuendusi, peavad nad veenma Google’i lubama seda uuendust teiste rakenduste jaoks sobiva API kaudu kasutada. Selleks võib kuluda aastaid.

Suurimat uuendust ei juhtu isegi riistvaratasemel – see juhtub arvutifotograafia tasandil. (Google näris seda 5 aastat – neil on “hämmastav mina”, kes kasutab tehisintellekti tehnikat kortsude eemaldamiseks, hammaste valgendamiseks, kuid hiljuti on Google taganenud).

Apple’il pole kõiki neid piiranguid. Nad uuendavad aluseks olevat riistvara ja lihtsalt värskendavad tarkvara uusimate uuendustega (nt portreereĹľiim) ja lubavad selle).

Joonealune märkus: kui fotograafia teile väga meeldib, on teil iPhone. Kui mõni aasta tagasi pole midagi selle vastu, siis ostke Android ”.

On võimatu välistada võimalust, et Vic Gundotral on Google’i vastu viha.