Endise kolleegi Mark Zuckerbergi sõnul on pool Facebooki kasutajatest võlts

Mark Zuckerbergi endise kolleegi Harvardist Aaron Greenspani aruandes öeldi, et pooled Facebooki kasutajad olid võltsitud, teatas Business Insider. Lisaks õppimisele suurima sotsiaalse võrgustiku omaniku juures, ütles Aaron Greenspan, et tuli esimesena idee luua Facebook, jõudes lõpuks 2009. aastal salajase kokkuleppeni. Sellisena on uurimistööle võimalik toon. olla kallutatud, nagu dokumendis eeldatakse ja Facebook on ise maininud, et teave on vale.

Uuringu kohaselt on enam kui pooled 2,2 miljardist sotsiaalvõrgustiku kasutajast võltskontod, mis on vastuolus Facebooki andmetega, mis 2017. aastal kuulusid väidetavalt ainult 2/3%. Aruandes sĂĽĂĽdistati sotsiaalvõrgustikku kontrolli kaotamises oma toodete ĂĽle ja valetamises avalikkusele võltskontodega seotud probleemide ulatusest. “Nende ametlikud mõõdikud, millest paljud lõpetavad kvartaliaruannete koostamise, on vastuolulised ja isegi kelmused,” seisab dokumendis.

Uuring ĂĽtleb, et kliendid, kes investeerivad reklaamidesse sotsiaalvõrgustikes, teevad seda seetõttu, et loodavad suhelda kahe miljardi reaalse inimesega. Sellisel juhul viskavad nad raha prĂĽgikasti, sest võltskonto klikib juhuslikult reklaamil või “meeldib” lehele, et pettusevastasest algoritmist mööda minna. See käitumine, reklaamijaid petades, tasub Facebookile lisaks reklaamiskäikudele lisaks skeemide genereerimisele, väljapressimisele ja muud tĂĽĂĽpi pettustele, “mis võivad hõlmata ka valitsust”, viidates kurikuulsale Cambridge Analytica juhtumile.

Facebook reageeris ja ütles Business Insiderile, et aruandes sisalduv teave oli vale, fakte tõendamata, isegi võltskontosid arvesse võttes.