Endise NSA töötaja loodud rakendus Mitte segada teavitab teid, kui kellelgi on teie Macile füüsiline juurdepääs

Ăśha varjatumate kĂĽberrĂĽnnakute maailmas on lihtne unustada, et lihtsaim viis kellelegi teie arvutisse pääseda on minutiga fĂĽĂĽsiliselt koos olla – eriti kui me räägime Mac, mille tulemĂĽĂĽrid on peaaegu läbimatud, kuid neil puudub näost näkku rĂĽnnakutele vastu pidamiseks palju taktikaid, sest noh, maagiapõhist turvalisust pole veel leiutatud.

Mõeldes sellele, endine NSA töötaja Patrick Wardle taotlust tegema Ära sega, mis hoiatab Maci kasutajaid võimaliku füüsilise rünnaku või arvuti otsese rikkumise katse eest.

Inspiratsioon utiliidi loomiseks tuli pärast kohtumist, näiteks kahtlustatav et Wardle lõi Moskvas (Venemaa) olles Tinderi värava. Turvaeksperdid usuvad, et teda meelitatakse hotellitoast eemale, samal ajal kui teised agendid tungivad tuppa, et istutada tema Maci petturit – seda tĂĽĂĽpi rĂĽnnak, tuntud kui “Kurja sulane” (kuri kelner), just sellepärast, et seda teevad hotelliteenijad nii lihtsalt.

DND-ga on seda tĂĽĂĽpi rĂĽnnakuid lihtsam tuvastada. Kui utiliit tuvastab rikkumiskatse, teavitab ta sellest viivitamata Maci kasutajat; veelgi kasulikum on iOS-i rakendus, mis hoiatab kasutajat reaalajas arvuti igast avalikustamisest – kuna enamik rĂĽnnakuid nõuab aktiivset ja aktiivset masinat, on need kasulikud võimalike sissetungide ennetamiseks enne nende esinemist. See rakendus võimaldab kasutajal teha rĂĽndajast Maci veebikaamera kaudu foto, lĂĽlitada masin koheselt välja või alustada ekraanitegevuse salvestamist kaugjuhtimisega.

Vaadake demovideot:

Ärge häirige Maci jaoks on tasuta allalaaditav versioon, samas kui iOS-i lisandmoodul töötab tellimuse kaudu; ühe nädala prooviperioodiga juurdepääsutasu 1 USD kuus või 10 USD aastas. Pole lahe?


Ärge häirige rakenduse Companion ikooni

juhtmega