Enne Galaxy S IV turule toomist kasvas Samsung oma kasumit

Samsungi 2013. aasta esimese kvartali tulemused olid veidi madalamad kui 2012. aasta viimase kolme kuu andmed, kuid kõige olulisemas osas, nimelt puhaskasumist, suutis Lõuna-Korea tehnoloogia kasvada 7,04 miljardilt 7,15 miljardile võidule, mis on võrdne 4,94 miljardit eurot.

Võrreldes 2012.

aasta esimese kolme kuuga näitavad tulemused, et Samsung on kiiresti kasvanud.

Tulud kasvasid 45,27 miljardilt võidetud summalt 52,87 miljardi võiduni, umbes 36,54 miljardi euroni ning ärikasum oli jaanuarist märtsini 8,78 miljardit võitu ehk 6,07 miljardit eurot.

Puhaskasum arenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes positiivselt 2,10 miljardi võidu võrra tänu Aasia mobiilsidevahendite segmendi tulemustele, mis kasvasid 2012. aasta viimase kvartaliga võrreldes 7% ja kasvasid sama aasta jaanuari ja märtsiga võrreldes 10 miljardit võitu.

Oma segment mobiiltelefon tänu 31,77 miljardile võidule, umbes 21,97 miljardile eurole, tänu Galaxy S III stabiilsele müügitulemusele ja kasvavale nõudlusele Galaxy Note II järele.

Arvutiturul on täheldatud nõrka nõudlust, paljastas Samsung finantsdetailidega märkuses.

Teistes ärivaldkondades taastus televisioonisegment eelmise kvartaliga võrreldes ning ka eelmise aasta tulemustega võrreldes registreeris LCD-teleri ja mobiilseadmete äritegevuse tulemusi.

See jääb vahemikku 8–13%.

Järgmiseks kvartaliks ootab Samsung nendes sektorites taastumist, mis andis äriklientide ja eratarbijate eeldatava nõudluse kasvu tõttu negatiivseid tulemusi, samas kui mobiiliäris on LTE-seadmed üheks esiletõstetud segmendiks.

Teise kvartali finantsprognoosi isegi avalikustamata peaks eeldatavasti tulu kasvama homme Portugali turule jõudva uue Lõuna-Korea tehnoloogia tipu Galaxy S IV turule toomisega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi