RAÄŚUNALNIK

Enne Qualcommi tehingut võttis Apple tööle Inteli 5G modemi juhi

Pärast kaks nädalat tagasi sõlmitud kuulsat Apple’i ja Qualcommi vahelist lepingut muutis Cupertino hiiglaste ja Inteli suhe (ennustatavalt) kurssi. Vaatamata partnerlusele on mõnda tootjate kaubanduslepingut ja projekti muudetud ja isegi tĂĽhistatud.

Ehkki pärast tehnigigantide vahelise rahulepingu avalikustamist on toimunud palju muudatusi, on Apple’i ja Inteli teatud plaanid juba mõnda aega segunenud. Esimesena palkas Apple nädal enne Qualcommiga ĂĽhinemist 5G-tehnoloogia tipparendajad, nagu teatas Telegraaf.

Aruande kohaselt selgitas seda lekkinud Inteli e-kiri Umashankar Thyagarajan ta palkas Apple mullu veebruaris; Cupertinos liitub insener Apple’i kiibiarhitektuuri meeskonnaga, nagu on kirjeldatud tema LinkedIni profiilis. Lekkinud meilisõnumites selgitavad Inteli juhid Messay Amerga ja Abhay Joshi, et inseneridel on iPhone XS, XS Maxis ja XR-is kasutatavate kiipide väljatöötamisel oluline roll.

Thyagarajan on töötanud Intelis ĂĽle seitsme aasta ja viimase kolme aasta jooksul olnud kiibitehnikaettevõtete vanemdirektor, sealhulgas tulevaste iPhone’i 5G-modemi “XMM 8160” disain. Inteli inseneri lahkumine on isegi ĂĽks peamisi põhjuseid, miks ettevõte oma 5G-tehnoloogia arendamise “ĂĽle tegi (või pigem tĂĽhistas).

Kuigi see on Inteli jaoks halb, aitab Apple Thyagarajani palkamine kindlasti kaasa Apple’i kiipide arendamisele. Nagu me teatasime, on ettevõte pĂĽhendanud palju tööd modemite valmistamisele ise, kuigi praeguseks on Qualcommi vastutusel järgmine iPhone’i kiip (vähemalt alates 2020. aastast).

9to5Mac kaudu

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH