Entusiast lõi Raspberry Pi-st 115-eurose nutitelefoni

PiPhone’i loomine ilmnes pigem kontseptsiooni tõestusena kui katsena nutitelefonide turul revolutsiooni teha. Kes ĂĽtles, et see oli looja David Hunt, isiklikul lehel, kus ta projektist rääkis. Paljuski kulude tõttu.

See Raspberry Pi baasil ehitatud nutitelefon on ehitatud hõlpsalt müügil olevate osadega, kogumaksumusega 158 dollarit, mis võrdub 115 euroga. Komponentide seas on näiteks Adafruit puutetundlik liides ja GSM-moodul, mis võimaldab helistada.

PiPhone’i loojad näitavad videos, kuidas telefoni põhifunktsioonid, valimine, selles mudelis töötavad tee seda ise.

Vaatamata nutitelefoniks nimetamisele ei avaldanud tootja mitte mingil ajal, milliseid telefoni funktsioone võiks sellesse kategooriasse ja mitte tavalisse mobiilisegmendi lisada.

PiPhone’il on mitmeid probleeme, nagu kirjeldas David Hunt, ĂĽks neist on ĂĽlekuumenemine. Tehnikahuvilised kirjutavad, et telefoni pika aja vältel töötamiseks on vaja mõnda õhuringluse sĂĽsteemi.

Teiste entusiastide jaoks selgitab David Hunt samm-sammult, kuidas nad saavad sarnaseid tööriistu ehitada, näidates, kust osta, milliseid komponente ja tarkvara kasutada, mille ta teeb kättesaadavaks GitHubi hoidlas.

TeK tegi teatavaks ka PiPadi projekti, mis sarnaneb PiPhone kontseptsiooniga, kuid rakendati tahvelarvutitele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi