Epic Games ja teised ettevõtted lisasid App Store’ile kriitikat; Microsoft toetab järelevalvet reguleerivate asutuste poolt

Vaidlus selle väite ĂĽmber töötlemata praktika App Store’is keemine. Hiljuti tõime meilisrakenduse lõpliku tagasilĂĽkkamise Tere, Basecampist, ja Apple’i põhjendus – ĂĽlemaailmse turunduse asepresidendi kaudu, Phil Schiller – positsioneerimiseks.

Kuid see ei piirdu sellega. Pärast ĂĽleeile läbi viidud Basecampi esialgset kriitikat otsustasid ka teised arendajad sõna võtta – ja tugevdada kriitikakoorit Apple’i väidetavate konkurentsivastaste tavade suhtes.

Ăśks väide sai alguse Sweeney meeskond, Ettevõtte tegevjuht Eepiline mäng – oluline nimi mängumaailmas, mis eelmisel nädalal lõi idee tuua teie mängupood iOS-i. Twitteris vihjas Sweeney, et Apple pakub suurematele või olulisematele arendajatele konkreetseid eeliseid (mis selgitaks Basecampi probleeme, mis ei tohiks selles valitud rĂĽhmas olla):

Siin samas [na matéria] Apple räägib kõigil võistlustel samadest tingimustest. Minu jaoks tähendab see seda, et kõik iOS-i arendajad saavad makseid vabalt töödelda ja kõik kasutajad võivad tarkvara installida mis tahes allikast. Sellisel juhul ei taotle ega aktsepteeri Epic spetsiaalset lepingut ainult meie jaoks.

Teine oluline ettevõte, mida kommenteerida, on Matšide rühm, maatriks kohtingurakendustest, näiteks Sõnnik, OK ja Konkurents. Sest AksioomEttevõtte sõnul kasutab Apple tehnoloogiamaailmas oma jõudu, et sundida väiksemaid arendajaid tulusid jagama, samas kui see ei kehti suuremate ettevõtete kohta. Avaldus kõlab järgmiselt:

Apple on partner, kuid ka domineeriv platvorm, mille tegevus sunnib enamikku tarbijaid maksma rohkem kolmandate osapoolte rakenduste eest, mis on meelevaldselt määratletud kui „digitaalteenused”. Apple ĂĽhendab selliseid tööstusharusid nagu e-raamatud, Voogesitus muusika ja video, pilvesalvestus, mängimine ja veebis tutvumine, kõik koos sama pirukaga, et saada 30% oma tuludest – mis muutus veelgi murelikumaks, kui Apple ise hakkas nendes kategooriates võistlema, nagu oleme mitu korda näinud.

Nad väidavad, et me kĂĽsime “mamatat”, kui tegelikult on “digitaalsed teenused” ainus rakenduste kategooria, mis peavad maksma App Store’i tasusid. Enamik rakendusi, sealhulgas inimesi ĂĽhendavad Interneti-hiiglased (autostoping või majandusnäitus) või teenige raha reklaamide (sotsiaalvõrgustike) mĂĽĂĽgil, ärge kunagi kĂĽsige Apple’i tasusid ja maksesĂĽsteeme, mis on ebakindlad. Soovime võimalust arutada seda Apple’iga ja luua õiglasem määrade jaotamine kogu App Store’is ning laiendada seda arutelu sidusrĂĽhmadele Euroopa Liidus ja Ameerika Ăśhendriikides.

Seda Kelm Amoeba, kõrgelt kiidetud helirakenduste arendaja macOS-ile (nt Airfoil, Heli kaaperdamine See on Piezo), tehtud juba ammu lõng Twitteris jagas Apple’i väidetava kuritarvitamise juhtumeid alates 2008. aastast! Siin on mõned lood:

Oleme varem rääkinud Apple’i rakenduste poe probleemidest. Avalikkuse surve on viinud muutusteni. Euroopa Liit on nĂĽĂĽd Apple’i suhtes algatanud monopolidevastase uurimise, samal ajal kui Basecamp võitleb avalikult ettevõtte väljapressimiste vastu. #AppStoreAntitrust[…]Pärast palju vaeva hakkas Rogue Amoeba App Store’i vältima. Mõistlikkuse ja sissetuleku säilitamiseks keskendume otselevi Macis. Kahjuks probleem pĂĽsib ja sĂĽveneb. On aeg võtta seisukoht ja jagada lugusid #AppStoreAntitrust kohta.

2008, Radioshift Touch: Apple kustutas meie esimese iOS-i rakenduse kogemata kaks korda. Siis pidi ta silmitsi seisma konkurendiga, kes rikkus Apple’i reegleid, kuid sai siiski heakskiidu. Ebaõiglase konkurentsi stsenaarium mõistab rakenduse hukka. Aasta hiljem lõpetati see. #AppStoreAntitrust[…]2009, Airfoil Speakers Touch: pärast versiooni 1.0 sujuvat väljaandmist pĂĽsis versioon 1.0.1 koos veaparandustega enam kui kolm kuud heakskiitmismeeskonnas Apple’i täieliku erimeelsuse tõttu intellektuaalomandi seaduste kõige põhilisemal tasemel töötamise tõttu. Pärast palju avalikke tĂĽlisid on meie värskendus lõpuks välja antud. #AppStoreAntitrust

2012. aasta keskel on Airfoil Speakers Touch taas tagasi: Apple kiitis esmalt heaks ja eemaldas seejärel versiooni 3.0 olulise värskenduse, mis oli ilmselt tingitud ettevõtte HARDWARE tootega konkureerimisest. Suur kaebus, mis ei riku ĂĽhtegi kirjalikku reeglit, tuleb tagasi võtta. Töökuu on kadunud. #AppStoreAntitrust[…]2016, Piezo: Pärast seda, kui mõned reeglimuudatused muutsid Piezo Mac App Store’iga kokkusobimatuks, eemaldasime rakenduse sealt. Järgmisel aastal kasvas meie kasum, sest teie ekspositsioon Mac App Store’is on palju väiksem kui nende 30% määr. #AppStoreAntitrust

NĂĽĂĽd, aastal 2020, on Fission meie ainus toode, mis on saadaval Mac App Store’is, ja Airfoil Satellite on ainus iOS-i App Store’is saadaval olev toode. Apple’i tegevuse, aga ka kirjutatud ja kirjutamata poliitika otsese tulemusena ei kavatse me poodidesse rohkem tooteid tuua. #AppStoreAntitrust[…]Kahjuks tähendab iOS-i tarkvara levitamine App Store’is viibimist. Seetõttu kardavad paljud arendajad sõna võtta. Selle jätkuva vaikuse kurb tulemus on see, et Apple saab jätkuvalt kasutada oma võimupositsiooni – seda nad teevad jätkuvalt.

Teisisõnu, lõppkokkuvõttes, olenemata sellest, kas nõustute arendaja seisukohaga või mitte, on väide mõttekas. Phil Schilleri intervjuud käsitlevas artiklis TechCrunch, õhutab ajakirjanik Matthew Panzarino olulist mõtisklust: Schilleri sõnul rikkus HEY tõepoolest App Store’i reegleid – tuleb veel otsustada, kas need reeglid on õiglased.

Microsoft toetab järelevalvet

Kõigi vaidluste keskel, see tähendab Microsoft ta otsustas ka sõna võtta – mitte kohe kritiseerides Apple’i, vaid näidates ennast ĂĽldiselt appi reguleerivat asutust toetamas.

Hiiglane Redmond ei kuulu Euroopa Komisjoni sihtgruppide hulka – uurimine on fokuseeritud Applepeal Amazon, peal Google ja sisestage Facebook; siiski (või … võib-olla sellepärast) on ettevõte oma positsiooni avalikult kehtestanud. Microsofti president, Brad Smith, väitis, et on vaja luua rohkem “keskendunud” vestlus rakenduste poe olemuse kohta.

Vastavalt Bloomberg, need on Smithi sõnad:

Nemad [os donos das lojas] kehtestades tingimusi, mis teevad ĂĽha selgemaks, et sellele platvormile pääsemiseks on ainult ĂĽks viis: mööda nende enda tehtud väravaid minnes. Mõnel juhul võtavad nad selle määraga ĂĽlemäära suuri määra – kuni 30% nende sissetulekust tuleb maksta teemaksu valvuritele.

Kätte on jõudnud aeg, ükskõik, kas me räägime Ameerika Ühendriikidest või Euroopa Liidust, pidada palju sihipärasemat vestlust rakenduste poodide olemuse, nende rakendatavate reeglite, rakendatavate hindade ja tariifide üle ning kas monopolidevastaste seaduste olemasolu on tõesti õigustatud.

Smithile jäi see ka meelde Windows oli 1990. aastatel monopolidevastaste uurimiste objekt, mis lõppes Microsofti kaotatud kohtuprotsessiga. Juhid märkisid, et Windowsi reeglid olid tol ajal palju leebemad kui rakenduste poodide kehtestatud juhised.

Facebooki mängud on keelatud

SEE Facebookomakorda uuritakse ja näiteks ohverdatakse. As New Yorgi aeg, on App Store’i kinnitustiim rakenduse vähemalt viis (!) korda tagasi lĂĽkanud Facebooki mängud, teatas mullu aprillis.

Rakendus, mis on osa Mark Zuckerbergi hiiglaslikust mänguplatvormist, võimaldab kasutajatel vaadata Voogesitus teiste kasutajate hasartmängudest, koguge saavutusi / märke, suhelge sõpradega ja nautige mõnda oma mängu – mõned neist on juba Facebook Messengeris ja muudes ettevõtte rakendustes.

Facebooki mäng Androidile

Rakendus Facebook Gaming on Google Plays olnud saadaval juba paar kuud, kuid Apple teeb seda edasi: pärast viit heakskiitmiskatset alates eelmise aasta veebruarist on Apple kindlasti lĂĽkanud tarkvara sisenemise App Store’i. Ametlik põhjendus on see, et kaupluse reeglid keelavad rakendused, mille “peamine ĂĽlesanne” on vabamängude levitamine.

Facebook muidugi ei nõustu hinnanguga: rakenduste arendajate sõnul on juhuslikud mängud vaid üks rakenduse tahke ja täidab mitmeid muid eesmärke (nagu eespool märgitud). Hiiglane Mark Zuckerberg juhtumit ei kommenteerinud, kuid allikad ütlevad, et lõpuks eemaldab rakendus iOS-is juhuslikud mängud, et see saaks platvormile siseneda.

On lihtne ette kujutada, et Apple näeb Facebook Gamingut App Store’i enda konkurendina või Apple Arcade; teiselt poolt sĂĽtitavad edasised uudised arendajaid, kes toovad esile ettevõtte kuritarvitamise ja meelevaldsed otsused.

Vaatame, milleks see kõik on mõeldud. Ăśks on kindel: vähem kui nädal pärast arendajaĂĽritust sattus Apple tohutult palju poleemikat … täpsemalt nendega. Mida aegjah