Epic Games tegevjuht kritiseerib uuesti App Store’i: “absoluutne monopol”

Juba mõnda aega Sweeney meeskond – ettevõtte tegevjuht Eepiline mäng – on osutunud ĂĽheks juhtivaks hääleks Apple’i poliitikate vastu Rakenduste poodkritiseeris sageli Apple’i arendajatelt võetavaid tasusid ja kaupluse heakskiitmismeeskonna raudset rusikat. Hiljuti juhtus see uuesti.

Intervjuus saatele Squawki allee, anna CNBC, Hindas Sweeney App Store’i (nagu ka Google Play) kategooriasse “absoluutne monopol“Arvestades arendajate võimetust oma rakendusi muul viisil levitada ja hiiglaste tasusid, peavad juhid absurdseks.

Apple on ökosüsteemi ise lukustanud ja halvanud, luues tarkvara levitamise ja monetiseerimise absoluutse monopoli. Nemad [a Apple] vältida tervete ärikategooriate ja rakenduste neelamist nende ökosüsteemi, välistades konkurendid kõigist oma ettevõtte aspektidest, mida nad kaitsevad.

Sweeney toob oma näite: Eepiline mängupood, mis anti välja umbes kaks aastat tagasi macOS-is ja Windowsis, maksis sisemine ost ainult 12% arendajatele. Juht lubas mõned kuud tagasi tuua oma poe iOS-i – selgitamata, kuidas see võimalik on.

Lisaks märkis ta, et kui arendajad saavad makseid ise vastu võtta, vältides Apple’i ja Google’i 30-protsendilist maksu, saavad madalamatest hindadest peamiselt kasu tarbijad ja turg muutub konkurentsivõimelisemaks.

Epic Games’i viimane katse selles kĂĽsimuses läks aga valesti: algul tegi arendaja mängu kättesaadavaks Fortnite Androidile ainult Google’i tasude vältimiseks otse oma veebisaidil allalaadituna ilma Play poes levitamiseta. Tarbijad pidasid lahendust siiski liiga keeruliseks ning Epic pidi mängu alla andma ja mängu poodi panema.

Muide, Sweeney kõne lisas App Store’i kriitika ĂĽleskutse otse orkaani silmis: nagu me teame, on pood kogu maailma reguleerivate asutuste mitme uurimise sihtmärk ja Tim Cook räägib sellest Ameerika Ăśhendriikide senati ees 29. päeval. Oota.

Engadgeti kaudu