Erakordne! Traadita seadmed saavad taskus olles mobiiltelefoni laadida
BLOG

Erakordne! Traadita seadmed saavad taskus olles mobiiltelefoni laadida

A CES 2020 täis tehnoloogiauudiseid ja veel üks, mida tutvustas Ossia firma "Cota Home" näitus. Uus seade lubatud laadige nutitelefon kohe, kui koju jõuate, kasutades raadiosagedussüsteemi, mis saadab energiat juhtmeteta mobiiltelefonidele. Sel moel on võimalik akut laadida taskus oleva mobiiltelefoniga või isegi siis, kui see on näiteks sahtlis.

Uudised

Hoone evakueeriti kohe ja inimohvreid ei olnud.

Rumah Cota on saatja mõõtmetega 30x30cm, mis töötab sagedusel 5,8 GHz ja saab voolu saata mitmele seadmele üheaegselt. Saatja tuleb ühendada nutitelefoni või muu laaditava seadmega ning laadimisseadeid saate hallata rakenduse Cota Home kaudu. Ettevõtte sõnul on saatja endiselt reguleeritud nii, et selle suurus väheneb ja see muutub mugavamaks ja praktilisemaks.

Kasutajad ei pea toimimiseks saatjaga "näost näkku" vaatama, vaid vajavad laadimisest vähemalt 3 meetrit Cota Home'i tootest. Selle meetodi eesmärk on Ossia seadmetest energia säästmine, kuna see peaks energiat saatma ainult sellega ühendatud seadmetele. Ossia on teinud koostööd nutitelefonide tootjaga Spigen. Saatja töötab normaalselt Androidi ja Apple'i opsüsteemides.

TurvalisusRaadiosagedus võib paljudele inimestele tunduda turvamata traadita alternatiivina. Seetõttu ütles ettevõtte tegevjuht Mario Obeidat, et neil on see olemas FCC sertifikaat (Federal Communications Commission) töötama sagedusel 2,4 GHz kuni 1 meetri kauguselt ja kasutama teiste sertifitseeritud süsteemide kõrgeimat raadiosageduse võimsuse taset. Praegu on Obeidati sõnul "sertifitseeritud peaaegu 1W", kuid saatjad võivad ulatuda 2-3W-ni.

Cota Home'i lõpptarbijatele müümiseks on vaja, et Ossia sertifitseeriks 5,8 GHz, mis tuleb hankida 2020. aastal. Lisaks peavad Spigeni juhtumite tootjad tarnima vastuvõtuseadmeid hinnaga umbes 100 USA dollarit.

Allikas: TomsHardware. (TagsToTranslate) juhtmeta mobiiltelefoni laadija (t) mobiiltelefoni laadija (t) nutitelefon (t) juhtmevaba laadimine (t) juhtmeta laadija (t) koduosa (t) ossia koduosa (t) ossia (t) raadiosageduse vidin (t)