Akses Pribadi di iPhone

Erasektori juurdepääs iPhone’ile kaebas Apple väidetava patendirikkumise tõttu kohtusse

Veel ühel päeval saabus Apple Parki juriidilisse osakonda rohkem pabereid. Täna võtab Apple vastu kohtuasja ressursi osas, mis on praegusel hetkel tavaline kõigis maailma nutitelefonides: Privaatne juurdepääs (Isiklik leviala) iPhone.

Privaatne juurdepääs iPhone'is

Firma WiNeti laborUSA Wyomingi osariigis asuv kohus esitas Apple’i vastu hagi, milles väideti, et Apple’i nutitelefoni funktsioonid rikuvad otseselt tema enda patente. Patendis, mille number on 7 593 374 ja mis registreeriti 2009. aastal, kirjeldatakse traadita andmeedastusprotokolli ja tehnoloogiat, mis on võimeline võrkude loomiseks ja hooldamiseks mitme seadme vahel, olles emitterid ja vastuvõtjad – täpselt, kuidas traadita ruuterid töötavad.

WiNeti sõnul ĂĽritasid ettevõtte advokaadid 2014. aastal Apple’ile patente mĂĽĂĽa, kuid Cupertino hiiglane jättis need tähelepanuta. Tuleb märkida, et registreerimine ei ole WiNeti ehtsus: 2005. aastal kuulus patent nn Hiina ettevõttele M-LABS, on täna registreeritud ĂĽhise ĂĽlesande saajana.

Kahel ettevõttel, WiNetil ja M-LABSil, on kõik omadused patenditroll: tal ei ole aktiivset toodet ega teenust, ta ei ole aktiivselt Internetis esindatud ega avalikult tunnustatud varasemat tegevust. Pealegi on Apple’iga hõõrdumist tekitanud patendid juba läbimise äärel, kuna WiNet pole Ameerika Ăśhendriikide patendi- ja kaubamärgiameti (USPTO) tõttu tasunud hooldustasusid.

Apple ei kommenteerinud juhtumit, kuid uurime edasisi arenguid.

AppleInsideri kaudu