Ericsson on oma kõrged hinnangud uuesti üle vaadanud. 5G abonentide arv peaks 2025. aastaks olema 2,8 miljardit

COVID-19 pandeemia ei avalda negatiivset mõju kõigile sektoritele ja 5G peaks olema näiteks. Ericssoni viimase prognoosi kohaselt peaks 5G kasutajate arv kogu maailmas 2025. aastaks jõudma 2,8 miljardini, kusjuures uus rahvatervise kriis aitab seda kasvu seletada võrreldes viimaste avaldatud andmetega.

Reutersi teatel pani arvud kokku Ericssoni strateegiline turundusdirektor Patrik Cerwal ühel kolmest ettevõtte esmaspäeval korraldatud veebisündmusest. Esindaja ei edastanud tema esitatud teabe kohta täiendavaid üksikasju.

Kuid nüüd avaldatud arv vastab suurenemisele, võrreldes 2,6 miljardi abonendiga, mida hinnati novembris 2019. Sel ajal on Ericssoni mobiilsusaruande väljaanne juba prognoosi ülespoole vaadanud, rääkides 5. põlvkonna võrgu levialast, mis hõlmab ka 65% maailma elanikkonnast, mis moodustab 45% kogu mobiilse andmeside liiklusest kogu maailmas.

Kolme veebiĂĽrituse sarja käivitades tõstis Ericssoni tegevjuht Börje Ekholm esile ka võrgustiku loomise tähtsust kriisiajal ja võimalust oma tulevased rollid ĂĽmber mõelda. “COVID-19 abil on fikseeritud telekommunikatsioonist ja mobiilsidevõrkudest saanud suurem osa esmatähtsast infrastruktuurist, mis näitab võrgu kvaliteedi tähtsust,” ĂĽtles Ericssoni tegevjuht.

Ja siin tuleb sisse 5G, pakkudes teenusepakkujatele võimalust konkurentide eeliseid ära kasutada. “Me näeme juba varajasi märke pakkujatelt, kes jälgivad võimalusi seoses 5. põlvkonna mobiiltelefonidega,” selgitas Börje Ekholm 5G olulisust.

“Kuigi 4G on toonud rakenduste kokkuhoidu, on 5G kõigi aegade suurim avatud innovatsiooniplatvorm,” ĂĽtles Ericssoni tegevjuht

5G-le võrdse juurdepääsu tagamise tähtsus

Ettevõtte esindajad rõhutasid ka võrdse juurdepääsu vajadust 5. põlvkonnale. “Valitsus peab tagama, et kõik kodanikud ja ettevõtted saaksid 5G ajastu eeliseid võrdselt nautida,” ĂĽtles ta.

Järgmine ja viimane veebiseanss toimub kell 18.00 Lissabonis, ajal, mil Portugal on taas “võimeline” jätkama tööd DTT ja 5G kallal. Tuleb meeles pidada, et pandeemia COVID-19 põhjustas Anacomi märtsi keskel DTT-võrgu rändeprotsessi ja 5G oksjoni avaliku arutelu edasilĂĽkkamise.

Hiljuti, eelmisel nädalal sai teatavaks, et USA kehtestab uue reeglistiku, mis võimaldab USA ettevõtetel 5G standardi kehtestamisel teha koostööd Huawei’ga. Dokumendis nõutakse endiselt teiste valitsusasutuste rohelist tuld ja praegu pole lõpliku kinnitamise kohta kindlat kuupäeva.