Ericsson vaatab kõrgeimat hinnangut uuesti läbi. 5G klientide arv ulatub 2025. aastaks eeldatavasti 2,8 miljardini - telekommunikatsioon

Ericsson vaatab kõrgeimat hinnangut uuesti läbi. 5G klientide arv ulatub 2025. aastaks eeldatavasti 2,8 miljardini – telekommunikatsioon

COVID-19 pandeemia ei avalda negatiivset mõju kõigile sektoritele ja 5G peaks olema näide. Ericssoni värskeima hinnangu kohaselt peaks 5G kasutajate arv maailmas jõudma 2025. aastaks eeldatavasti 2,8 miljardini, kusjuures uus rahvatervise kriis aitab seda kasvu selgitada viimaste avaldatud andmetega.

Reutersi andmetel esitas arvud Ericssoni strateegiline turundusdirektor Patrik Cerwal ühel esmaspäeval ettevõttest korraldatud kolmest veebisündmusest. Esindaja ei osanud tema esitatud teabest siiski detailsemalt teada.

Nüüd avaldatud arv on siiski kooskõlas kasvuga, võrreldes 2,6 miljardi abonendiga, mis prognoositi novembris 2019. Sel ajal on Ericssoni mobiilsusaruande väljaanne prognoosi muutnud, rääkides viienda põlvkonna võrgu levialast, mis hõlmab 65% elanikkonnast. kogu maailmas, moodustades 45% kogu globaalsest mobiilsest andmeliiklusest.

Kolme veebisündmuse sarja avamisel tõi Ericssoni tegevjuht Brje Ekholm esile ka võrgustumise olulisuse kriisi ajal ja võimaluse oma rolli tulevikus ümber mõelda. "Koos COVID-19-ga on fikseeritud ja kärgside telekommunikatsioonivõrgud muutunud kriitilise infrastruktuuri suuremaks osaks, näidates võrgu kvaliteedi olulisust," ütles Ericssoni tegevjuht.

Siit tuleb 5G, pakkudes teenusepakkujatele võimalust konkurentidest kasu saada. "Oleme näinud pakkujaid, kes jälgivad raku genereerimise võimalusi, juba varakult," selgitas 5G olulisust rõhutanud Brje Ekholm.

"Kuigi 4G on rakenduste kokkuhoidu toonud, on 5G läbi aegade suurim avatud innovatsiooniplatvorm, garanteerib Ericssoni tegevjuht

5G-le võrdse juurdepääsu tagamise tähtsus

Ettevõtte esindajad rõhutasid ka vajadust võrdse juurdepääsu järele 5. põlvkonnale. "Valitsus peab tagama, et kõik kodanikud ja ettevõtted naudiksid 5G ajastu eeliseid võrdselt," ütles ta.

Järgmine ja viimane veebiseanss toimus kell 18:00 Lissabonis, kui Portugalis olid taas nõudmised DTT ja 5G kallal töötamise jätkamiseks. Tuleb meeles pidada, et COVID-19 pandeemia pani Anacomi viivitama DTT-võrgu rändega märtsi keskel ja 5G oksjoni avaliku arutelu korraldamisega.

Hiljuti eelmisel nädalal avastati, et USA kehtestas uue reeglistiku, mis võimaldaks USA ettevõtetel teha 5G standardite kehtestamisel koostööd Huaweiga. Dokument nõuab endiselt teistelt valitsusasutustelt lahkumist ja lõpliku kokkuleppe osas pole praegu täpset kuupäeva.