ESA-l on 25 000 eurot anda Portugali ettevõtetele vastutasuks kosmosetehnoloogia eest

Kutsed Portugali ettevõtetele saatis Portugalis ARTES-i programmi suursaadik Instituto Pedro Nunes (IPN) Anacomi ning Teaduse ja Tehnoloogia Fondi (FCT) toel. Eelkõige kutsub see algatus üles pakkuma praktilisi rakendusi PALOP-universumis ja ookeanidega seotud projekte, kasutades ära riigi geostrateegilisi tingimusi.

Valitud ettepanekute rahastamine võib olla kuni 25 tuhat eurot. Taotlused suleti 1. juunil 2017.

ARTESi väikerakenduse eesmärk on tutvustada ideid kosmosetehnoloogia kasutamiseks, nagu side- või satelliitnavigatsioon, maakera vaatlused ja mehitatud kosmoselennud turgudel nagu transport, energeetika, tervishoid, põllumajandus, keskkond või turvalisus.

Rakendused võivad põhineda olemasolevate tööprotsesside ja teenuste täiustamisel või uute rakenduste ja teenuste loomisel, soovitab IPN uudistetoimetusele saadetud avalduses.

Lisaks rahastamisele toetab valitud projekte ka IPN, seda nii rahaliste tasuvusuuringute käigus (muu hulgas ka ettevõtluse arendamise valdkonnas koostöös potentsiaalsete klientidega) kui ka projekti ARTES SatCom raames (ainult satelliitsidet kasutades) või tehniliselt. Integreeritud rakenduste edendamine (IAP) vähemalt kahe kosmosetehnoloogia kombinatsiooniga ”.