ESA satelliidi EDRS-tähtkuju täiustatakse peagi

Aprillis tähistas Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) satelliitide tähtkuju EDRS (Euroopa andmeside sĂĽsteem) 20 000 laserside edukat lõpuleviimist Maaga. See on selle tehnoloogiaga esimene, mis selle verstaposti saavutas, olles ennekõike kinnitanud oma tõhusust sideme sidumisel Copernicuse satelliidiga – võrguga, mis suudab näiteks peaaegu reaalajas laevadelt pärit naftareostusi kontrollida.

Koostöös Airbusiga loodud satelliidi tähtkuju saab uue mooduli EDRS-C, mis lastakse 6. augustil kosmosesse raketi Ariane 5 pardal Euroopa kosmosebaasis Kourous Prantsuse Guajaanas.

EDRS-sĂĽsteem toimib omamoodi andmete “kiirteena”, mis vastutab planeetide seiresatelliitide andmete ĂĽhendamise ja läbimise eest, edastab tõhusalt andmeid maapealse meediumiga, kiirendades hädaolukordadele reageerimist.

EDRS “data-title =” EDRS – ESA satelliidi EDRS-i tähtkuju täiustatakse peagi – SAPO Tek ”> EDRS

ESRSi ESRSi projektijuht Michael Witting selgitab, et madalal Maa orbiidil olevad satelliidid peavad suhtlema näost näkku, mis tähendab, et teabe maandumine ootab kuni 100 minutit, kuid „EDRS edastab need andmed punkt-punkt edastusvõime tõttu kiiresti. mis tal on oma geostatsionaarselt orbiidilt ”. Lasersidetehnoloogiaga punkt-punkt edastamine võimaldab andmeid edastada suurel kiirusel, vältides signaali ülekoormust.