eShow 2015: Portugalist saab digitaalse majanduse võrdlusriik
RAÄŚUNALNIK

eShow 2015: Portugalist saab digitaalse majanduse võrdlusriik

Ehkki Portugal on elektroonilise hõõrdumise all kannatav riik, näitab mõne riigi suurettevõtte nägemus, et ühtlustatud strateegia olemasolul võib Portugal saada Euroopa digitaalmajanduses võrdlusaluseks.

PT Portugali, CTT ja SIBS esindajad koos Startup Braga ning Teaduse ja Tehnoloogia Sihtasutuse liikmetega tõid välja, mida Portugal on hästi teinud, mida Portugal suudab paremini teha ja kuidas riik saab teha digitaalmajanduses hüppe.

Alustuseks on selles riigis juba tingimused, kuid paremate tulemuste saavutamiseks saab neid optimeerida. PT Portugali täitevkomitee liige João Sousa märkis, et tehnoloogia infrastruktuur on juba olemas, nimelt Portugali elanikud varajane lapsendaja uus tehnoloogia ja see on ettevõtlusele pühendunud kvalifitseeritud põlvkond.

“Me ei oska mĂĽĂĽa ja väärtustada seda, mis meil on. Innovatsioon pole mitte ainult tehnoloogia, vaid ka protsessid ja tegutsemisviisid. Me peame teadma, kuidas seda hinnata ja hinnata. Mõnikord ei mõista me väikeste ettevõtete ĂĽle kohut, et neist saaksime suured ettevõtted, ”selgitas PT Portugali juht.

João Sousa usub, et suurettevõtted peaksid muutma „digitaalsed poeplaadid müügiakendeks“, kuid veelgi olulisem on see, et see aitab Portugali VKEdel „mõista, kuidas digitaalsete poelettide loomise protsess toimub“.

“Meie ettevõtjatel peab olema visioon globaliseerumisest,” lisas PT direktor E-kaubandus CTT-st, Alberto Pimenta. Kullerfirma pressiesindaja tõstis esile asjaolu, et Portugal võib olla värav ja väljund kogu Euroopale, aga ka Aafrikale ja Ameerikale – tulenevalt riigi geograafilisest asendist.

Ja siit edasi tehke arukat äri. SIBSi kommunikatsioonidirektor Maria AntĂłnia Saldanha on seisukohal, et ettevõtted ei peaks “alati selgeid turge otsima”. “Seal on suur potentsiaaliga turg, kuid me ei reklaami oma tooteid. Peame mõistma, kuidas saab riiklikke uuendusi eksportida ”.

Midagi, mis aitab Portugali “kaardile” panna, on suurepärane kaubamärk, see tähendab ettevõte, mis stimuleerib turgu, suudab luua partnerlusi ja tuua ettevõtteid kokku. Nagu Alberto Pimenta mäletab, “aitab suurepärane bränd siis teisi kaubamärke reklaamida”.

SIBS-i esindaja võttis näpunäite ja kutsus suuri paneeliettevõtteid kokku tulema ja looma suurema platvormi, mis aitaks Portugalil e-kaubanduse osas kasvada.

Startup Braga tegevdirektori Carlos Oliveira jaoks võib ja peaks esimene suur kaubamärk olema “kodu”. “Viimase viie aasta jooksul on ettevõtlusega seotud olnud põhimõttelised muudatused. Startupid on ĂĽks võimalus, kuid need ei lahenda riigi struktuuriprobleeme. See uus ettevõte peab mõjutama, Portugali suured ettevõtted ja riik peavad olema kõigepealt suured kliendid ”.

Kõigepealt roomad, siis kõnnid ja alles siis jooksedAga mis puudutab jõupingutusi, mida Portugal peab tegema, et end digitaalsel turul sügavamalt kehtestada, siis on inimesi, kes mõtlevad selle võimekuse samba ülesehitamisele ja tugevdamisele: inimesed. Ja mis puudutab inimesi, siis pole Portugal nii konkurentsivõimeline kui tema Euroopa kolleegid.

„Hüvesid, mida riikide elanikud saavad Internetist kasutada, on väga pikk. Takistuseks on asjaolu, et kolmandik portugallastest ei kasuta veel Internetti. Tavaliselt räägime vanemast elanikkonnast ja rannikust kõige kaugemal asuvast elanikkonnast. ”, Hoiatas FCT asepresident Pedro Carneiro.

“Edasine tee on inimeste võimestamine ja ligimeelitamine, lisaks skeemide väljatöötamine, mis võivad elanikkonnale tuua digitaalseid oskusi,” ĂĽtles ta.

Aktiivse ettevõtte poolel on Pedro Carneiro seisukohal, et intellektuaalomandi probleemide lahendamine võib olla viis riigi innovaatilisuse soodustamiseks, mida ei olnud näiteks Via Verde, Brisa ja PT Portugali ettemaksetariifide puhul.

Rui da Rocha Ferreira