Esimene aasta ĂĽletas Google Digital Atelier ootusi ja moodustas portugali keele kolmekordse tulemuse

Projekti esimesel aastal registreerus portaalis ja kohapealsetel koolitustel 105 tuhat portugallast, koolitati 35 115 inimest. Sest Majandusminister Manuel Caldeira Cabral näitavad need arvud ĂĽhiskonda “muutnud” algatuse edukust, rõhutades, et “Portugal on riik, kus on kõige rohkem huvitatud inimesi ja ennekõike lepingute edukam protsent”.

Saadaval on tasuta koolitus ja rohkem kui kaks tosinat moodulit, mis hõlmavad digitaalse turunduse erinevaid valdkondi, näiteks uuringuid, e-posti, suhtlusvõrgustikke, kuvavõrke, videot, e-kaubandust ja veebianalüütikat. Praktikandid saavad vaadata videoõpetusi, millele järgnevad tegevused ja lõpuks saavad nad sooritada testi, mis võimaldab neil saada Euroopa IAB poolt tunnustatud sertifikaadi.

Valitsus kinnitas hiljuti, et Google avab Oeirases keskuse ja loob ĂĽle 500 töökoha, mis on riigi jaoks väga oluline investeering. Google Portugali ja Hispaania institutsiooniliste kĂĽsimuste direktor Francisco Ruiz Anton kinnitas täna ajakirjanikele, et see pole kriidikeskus, nagu mainitud. “Meil on” kõnekeskus ” [centros de atendimento telefĂłnico], kuid kontorid, innovatsioonikeskused, mille Google Lissabonis Euroopale, Lähis-Idasse ja Aafrikasse avab, pole „kõnekeskused”, garanteerib ta.

Juhid täpsustavad, et need võivad olla finantsteenused Portugalist pakutava Google’i toetamiseks, aga ka muud teenused. “Me räägime kõigest [as vagas], sõltuvalt nende pakutavatest teenustest, “ĂĽtles ametnik, kui temalt kĂĽsiti töötajate kohta, mida Ameerika hargmaine ettevõte otsis riigis.

Digitaalsete oskuste tähtsus

Majandusministri sõnul tunnistas ta Lissabonis toimunud Google’i konverentsil, kui valitsus käivitas programmi Tööstus 4.0, kõneldes Portugali ĂĽhiskonna mobiliseerimise tähtsust digiteerimisega seotud väljakutsetele vastu astumiseks. Digitaalsete oskuste valdkonna koolituse tugevdamine on ĂĽks selle programmi alustalasid ning selle eesmärk on kiirendada tehnoloogia juurutamist majanduses ja vastata ettevõtete konkurentsivõime väljakutsetele.

Seda arvamust jagas teaduse, tehnoloogia ja kõrghariduse riigisekretär Maria Fernanda Rollo, kes märkis, et „kahel kolmandikul Portugali noortest pole kõrgharidust ja seetõttu on need projektid nende jätkamise stiimulina väga olulised. nende kõrgharidus “.

Maria Fernanda Rollo lisas, et “digitaalne kirjaoskus, programmeerimine ja digitaalsete oskuste omandamine aitavad ĂĽldiselt kaasa kodanike osaluse suurendamisele ĂĽha digitaalsemas maailmas, kus IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) intensiivne kasutamine domineerib ĂĽha enam inimtegevuse kõigis dimensioonides”.