Samsung Tech

Esimene kvanttehnoloogial põhinev nutitelefon oli Samsung – Equipment

Sel reedel, 22. mail astusid nutitelefonid kvantpõlvkonda ning Samsung pidas seda tootjaks esimest tootjat. Kuid see pole uus mudel, vaid uusim Galaxy A71 5G versioon, millele on lisatud ID Quantique välja töötatud QRNG kiip (kvant-juhuslike arvude generaator).

See täiendav turvalisus on järgmine samm nutitelefonide kaitsmisel, lisades tegelikult juhuslikke algoritme, kuna häkkerid hävitavad praeguseid lahendusi suhteliselt hõlpsalt, kuna need pole nii juhuslikud. Nagu Forbes mainis, ei lisa QRNG ID Quantique süsteem süsteemile mitte ainult juhuslikke juhuslikke numbreid, vaid on võimeline tootma ka juhuslikkust, mis on turvasüsteemide jaoks täiuslik ja ettearvamatu. See protsessor on loodud ja valmistatud spetsiaalselt nutitelefonide jaoks.

Samsung Tech

Quantique Id veebisaidil selgitatakse, et kvant-randomiseerimissüsteem saadakse CMOS-pildianduri jäädvustatud valgusallikast. Kiibikompositsioonis on LED-id ja pildiandurid, need valgusdioodid vastutavad paljude juhuslike footonite emissiooni eest, mida nimetatakse kvantmüraks. Nii püütakse footonid ja loendatakse neid pildianduri pikslite abil, pakkudes seeläbi juhuslikke numbreid, mis toidavad algoritmi generaatorit.

Sellel süsteemil on ka vastumeetmete süsteem, kui protsess ebaõnnestub. Füüsilise hõivamise ajal, kui on tõrge, lülitatakse tulede edastamine välja, jätkates automaatse taastussüsteemiga, alustades järgmist tsüklit.

Pärast Quantum Galaxy A käivitamist Lõuna-Koreas koostöös SK Telecomiga ei ole endiselt plaanis ülemaailmset turuletoomist, ehkki ID Quantique'il on juba USAs ja Euroopas telekommunikatsiooniprojektid kvantspektris. Nii loodab ta nutitelefonides ja teistes võrkudes tehnoloogia välja töötada, kui Galaxy A Quantumil õnnestub turvatestid.