Esimene kvanttehnoloogial põhinev nutitelefon oli Samsungilt

Sellest reedest, 22. maist, sisenevad nutitelefonid kvantpõlvkonda, Samsungit peetakse esimeseks tootjaks, kes seda tegi. Kuid see ei ole uus mudel, vaid Galaxy A71 5G uuendatud versioon, millele on lisatud ID Quantique’i välja töötatud kiip QRNG (quantum random number generator).

See turvalisuse lisamine on järgmine samm nutitelefonide kaitsmisel, lisades “õige” juhusliku algoritmi, kuna praeguseid lahendusi on häkkeritel suhteliselt lihtne häkkida, kuna need pole nii “juhuslikud”. Nagu Forbes mainis, lisab Quantique’i QRNG ID sĂĽsteem sĂĽsteemile mitte ainult algseid juhuslikke numbreid, vaid suudab ka turvasĂĽsteemide jaoks täiusliku ja ettearvamatu randomiseerimise. See protsessor on loodud ja valmistatud spetsiaalselt nutitelefonide jaoks.

samsung tech “data-title =” samsung tech – esimene kvanttehnoloogial põhinev nutitelefon on Samsungilt – SAPO Tech “> samsung tech

Id Quantique’i veebisaidil selgitatakse, et kvantskrambleerimissĂĽsteem saadakse CMOS-pildisensori poolt pĂĽĂĽtud valgusallikast. Kiibi koosseisus on LED-id ja pildisensorid, need valgusdioodid vastutavad juhusliku arvu footonite emissiooni eest, mida nimetatakse “kvantmĂĽra”. Seega haaravad ja loendavad footoneid pildisensori pikslid, pakkudes seeläbi juhuslikke arve, mis toidavad algoritmigeneraatorit.

Sellel süsteemil on ka vastumeetmete süsteem, kui protsess ebaõnnestub. Füüsilise püüdmise käigus lülitatakse rikke korral valgusülekanne välja, jätkates järgmist tsüklit automaatse taastesüsteemiga.

Pärast Galaxy A Quantumi turule toomist Lõuna-Koreas pole koostöös SK Telecomiga endiselt plaanis ĂĽlemaailmset turule toomist, kuigi ID Quantique’il on telekommunikatsiooniga seotud projekte juba kvantspektris USA-s ja Euroopas. Seega loodab ta nutitelefonide ja muude võrkude tehnoloogiat arendada, kui Galaxy A Quantumil õnnestub turvatestimine.