eSports muudab mängimise karjäärivõimaluseks

Kombineerides lõbu ja vastutustundlikkuse, liigutab e-sport tuhandeid mängijaid, kes soovivad professionaalselt kasvada

Lisaks hobile või lihtsale meelelahutusviisile on videomängudest saanud miljonite inimeste karjäärivalik kogu maailmas, olgu see siis nende mängimine või nende arendamine. Sel põhjusel, e-sport avab ukse uutele platvormidele, mis püüavad oma põhiturniire jälgida ja avaldada.

Noored teevad e-spordist oma ameti (Pilt: Unsplash.com)

Noored teevad e-spordist oma ameti (Pilt: Unsplash.com)

Mängu arendamine karjäärivõimalusena

Üks pilkupüüdvamaid uudiseid selles kontekstis on videomängude õppimisvõimaluste avamine maailma suuremates ülikoolides. Selle näite võib tuua just Brasiilias, kus bakalaureuseõppe programmid avati aastal Mängude kujundamine Anhembi Morumbi ülikoolis, mis keskendub professionaalsele praktikale visuaalse liidese kujunduse, animatsiooni ja 3D-modelleerimise kaudu, lisaks mängude jaoks tehisintellekti programmeerimise klasside lisamisele.

Juba on mainitud juba selliseid sündmusi nagu Brasiilia ülikoolilinnaku pidu, mis keskenduvad tehnoloogiale ja digikultuurile e-sport tulevaste tööde peategelastena loengutes ja töötuba, sest tööturul toimuvad praegu suured muutused. Platvormina tasub seda mainida arvutimaailmas aktsiaid, võib mängutöötaja palk Brasiilias ulatuda 18 000 dollarini kuus, kuna riik esindab Ladina-Ameerika videomängutööstuse suurimat turgu, kus osaleb umbes 400 ettevõtet ja aastas liigub üle 1,5 miljardi dollari.

Seetõttu on mängukesksest karjäärist saanud riigi tööturul väga silmatorkav valik ja sektori juhtivad ettevõtted soovivad meelitada talente, et jätkata tehnoloogiaturu juhtimist. Selle näide juhtus aastal Inteli päev, üritused, kus mängijatele pööratakse erilist tähelepanu ja e-sport, sest praegu Brasiilias tegutsevast enam kui 80 miljonist aktiivsest mängurist kasutab 37 miljonit arvutit peamise hasartmänguvahendina ja ettevõtted nagu Intel püüdma parandada oma kasutajatele pakutavat kogemust.

Selliste ettevõtete projektid nagu Intel keskenduvad mänguautomaatide arendamisele

Selliste ettevõtete projektid nagu Intel keskenduvad mängumootorite arendamisele (Pilt: Pexels.com)

Suurepärane auhindade ja e-spordi leviala

Seda e-sport neist on saanud ka mängijatele väga tulus valik, kuna kõige olulisematele videomänguturniiridele on osaks saanud suur tähelepanu ja nende jagatud tohutud auhinnad. Omakorda on Brasiilias mänguritele suunatud üritused teeninud üle 50 miljoni R $ ja loonud enam kui 1300 vaba töökohta, kuna need võivad nädalavahetusel koguda umbes 95 000 külastajat, nagu juhtus XP mängud, eelmise aasta septembris.

Platvormid ja kaubamärgid, mida videomängudega tavapäraselt ei seostata, on samuti huvi mängumaastiku vastu huvi tundnud. e-sport. Selle näide on Red Bull, Mis annab peategelasele rolli e-sport tõstab oma platvormil esile igal kuul toimuvaid turniire ja julgustab lugejaid neid jälgima. Teine näide on Betway kihlveoplatvorm, mis hõlmab suurimaid e-spordi turniire, sh CS: GO, legendide liiga ja Dota 2, ja annab teie kasutajatele aimu, kes on nende suursündmuse võitjate lemmikud.

Tuleb märkida, et mõnel neist turniiridest on rekordid purunenud tänu nende jagatud tohututele auhindadele. Näitena võib tuua tänavustel rahvusvahelistel meistrivõistlustel jagatud auhinnad üle 26,5 miljoni USA dollari. Just seda tüüpi ürituste tohutu kajastamise tõttu on ka spordiklubid otsustanud maailmaga liituda e-sport. Näiteks tõstis Flamengo oma ametlikul e-spordi platvormil esile meeskonnaliikmete pidevaid võite mängudes legendide liiga seniks.

Tulemuseks on tehnoloogia- ja videomängutööstuse töökohad, kuna ülikoolid, spordiklubid ja muud platvormid väljaspool seda sektorit on traditsiooniliselt keskendunud virtuaalspordi võimalustele ja nende ümber uute tehnoloogiate väljatöötamisele, e-sport hoiab harusid töökohtade osas pidevas kasvus. Vaatame, mis on selle tulevik.