Essential, 'Androidi mobiilifirma isa', lülitub välja - Link

Essential, 'Androidi mobiilifirma isa', lĂĽlitub välja – Link

Andy Rubin lõpetab oma tegevuse

Andy Rubin lõpetab oma tegevuse

Pärast vähem kui kolmeaastast tegutsemist teatasid Essentiali telefonitootjad kolmapäeval, 12. jaanuaril, et lõpetavad oma tegevuse. Ettevõtte asutas Androidi operatsioonisüsteemi looja Andy Rubin ja äratas 2017. aastal tähelepanu, kuna see lubab heade tehniliste kirjelduste, modulaarseadmete disainilahenduste ja 'puhta' Androidi kogemusega mobiiltelefone.

"Tegime keerulise otsuse tegevuse lõpetamiseks ja Essentiali sulgemiseks," teatas ettevõte oma blogis. Oma tegevuse ajal turustab ettevõte ühte toodet Essential Phone. Omal ajal tundus see paljutõotav: see oli esimene mobiiltelefon, millel oli suur paneelile pühendatud ala, panustades ainult esikaamera ala väikeste sälkudega. Samuti lubab see moodulsüsteemi, kus lisad, nagu kaamerad ja laadijad, on magnetiliselt seadme korpusesse integreeritud.

Põnevus on lĂĽhiajaline. Samal aastal tõi Apple turule iPhone X, mis populariseeris sälku erinevate tootjate seas. Ja ettevõte ei saa pakkuda rohkem kui kahte moodulit, 360-kraadist kaamerat ja adapterit kõrvaklappide sisendiks – mõlemad on kõrge hinnaga: 150 dollarit. Seadme hind ise pole eriti ahvatlev: 700 dollarit. Selle jaoks on tõsiasi, et ettevõte ei saa kunagi USA-st lahkuda , kus seda turustab ĂĽks mobiilsideoperaator.

Lisaks üldistele raskustele tööstuses oli Rubin Essential Phone'i turuletoomisel seksuaalse skandaali peategelane. Aruanne Teave näitab, et juhid lahkusid Google'ist alluvatega sobimatute suhete tõttu. Sel ajal teatas ta väidetavalt ülemustele, et teda on ahistatud, mis motiveeriks juhtumit uurima ettevõttes sisejuurdlust. Sellele juhtumile reageerides ütles Rubin, et suhted, mis tal Google'i ajal olid, olid sarnased ja et ta polnud kellegagi oma käsurida seotud.

Järgmine aasta, The New York Times näitab, et Google peitis juhtivtöötajate kuritarvitamise juhtumid ja otsustas otsuse eest maksta 90 miljonit dollarit. Pärast aruannet nägi Google töötajate endi protestilainet ettevõtte suhtumise suhtes seksuaalsesse ahistamisse. Google'i emaettevõtte Alphabeti aktsionärid on isegi hagi esitanud ettevõtte direktorite nõukogule.

Kiire konkurentsi ja sulanud piltidega pole Essential kunagi suutnud oma lubadusi, näiteks opsĂĽsteemi ennast ja ĂĽhendatud kõlareid, täita. Essential telefoni asendamine tĂĽhistati ja esimeste seadmete mĂĽĂĽk langes – esimese kuue kuuga oli turul vaid 90 000 seadet. 2019. aasta oktoobris tõi ettevõte turule uue mobiilse disaini, mille disain sarnaneb puldiga, kuid nĂĽĂĽd pole Essentiali sõnul sellel selget kujundust.

Samas postituses teatas Essential, et ei tee enam operatsioonisüsteemi värskendusi ja ettevõtte e-posti platvorm Newton Mail desaktiveeritakse. Essential kestab 30. aprillini.