Essential Software soovib 2014. aastal 30% suuremat tulu ja panustab orgaanilisele kasvule

Essential Software soovib 2014. aastal 30% suuremat tulu ja panustab orgaanilisele kasvule

Kriitilise tarkvara tegevjuht Marco Costa tõi täna 2013. aasta tehnoloogia positiivse väljavaate teemalisel pressikonverentsil välja, kus äriarendusse ja rahvusvahelise strateegia süvendamisse tehtud investeeringute muudatused aitasid tulemusi parandada.

“See investeering ning jätkuv pĂĽhendumus teadus- ja arendustegevusele ning uutele oskustele on hakanud tasuma ja 2013. aasta selgeim märk on uute tellimuste kasv, mis kasvas 70%, kõrgeima väärtusega, mida ettevõte kunagi näinud on,” ĂĽtles tehnoloogiajuht.

Käive oli 22,7 miljonit eurot, kusjuures Critical Software registreeris EBITDA 7%, kuid on ka muid mõõdikuid, mis võimaldavad konsolideerida ettevõtte kasvu ja küpsemise etappe, näiteks palgata veel 90 töötajat (mis võimaldab jõuda 360 töötajani) ja kavatsusega integreerida 50 uut töötajat aastas. seda eriti insenertehnikas.

2014. aastaks on kriitilise tarkvara eesmärk ületada 27 miljoni euro suurune käive 2013. aastal sõlmitud lepingute tulemusena, mis rakendatakse 2014. aastal ja järgnevatel aastatel.

Uute klientide ja uute ärivaldkondade kaasamisel saavutatud tulemused tulenevad uuest tootearendusstrateegiast, mis hõlmab uusi geograafilisi piirkondi ja ettevõtteid. Brasiilia ja Aafrika on loonud uusi võimalusi ning ettevõte on välja töötanud 3 uut toodet taastuvenergia, merenduse tugisüsteemide ja aruka hoonete haldamise valdkonnas.

Ärisektori kaal muutub ja tänapäeval on lennunduse ja kosmosetööstus, kriitilise tarkvara alguseks olnud ala, mis kaalub juba vaid 35% käibest, jätkuvalt uue äri arendamise bänner. strateegias, mida soovime teistes valdkondades korrata.

„Kriitilise tarkvara iga strateegiline sektor peab moodustama umbes 10% ärist. Me ei taha sõltuda ühest sektorist ja seetõttu oleme visandanud mitmekesistamisstrateegia, mille oleme ellu viinud, ”selgitas Marco Costa.

Rahvusvahelistumisele keskendutakse ka ettevõtte DNA-s. Praegu tuleb enam kui 80% ettevõtte äritegevusest juba rahvusvahelistelt klientidelt, kuid tarkvaraarenduse oskused säilivad peamiselt Portugalis, kus asub 70% inimressurssidest.

Pärast eelmisel aastal tehtud investeeringuid uutesse oskustesse ja geograafilisse laienemisse, kus see on olemas isiklikult või partnerluste kaudu, ei kavatse Critical Software 2014. aastal oma kohalolekut uutesse riikidesse laiendada.

Orgaaniline kasv

Sel aastal kavandatud kasv toimub orgaaniliselt, ehkki kriitiline tarkvara ei välista mitme omandamise võimalust, kui see on mõistlik. “See pole välistatud. On võimalusi, mida me hindame, kuid keskendume orgaanilisele kasvule, ӟtles tegevjuht.

Grupi strateegia on hästi määratletud ja ettevõtte Critical Software esimees ja asutaja Gonçalo Quadros, arvestades, et kontsernil on selge strateegia tootevaldkonna arendamiseks, see kasutab ära 15 aasta jooksul omandatud oskusi ja kiirendab seda tegevust.

„Portugalil puudub tehnoloogia turule toomiseks veel väga uus võimekus […] Meie eesmärk on saada selles valdkonnas oluliseks pöördepunktiks “, rõhutas ta.

Critical Group on välja töötanud spin-off strateegia alati, kui ta tuvastab valdkonnad, kus toodet saab ise arendada, ja praegu on sellel 7 ettevõtet, kellest kuus on tekkinud Critical Software’ist.

Gonçalo Quadros ei ole välistanud uusi spinoffe ega grupi investeerimisfondide kasutamist teistes projektides, kuid ta hoiatas, et need peavad vastama kontserni strateegiale ja olema loogikas mõistlikud.

Hoolimata grupi põhifirmas saavutatud tulemustest ja viimase 15 aasta jooksul saavutatud arengust, näitab Gonçalo Quadros jätkuvalt teatavat ettevaatlikkust Criticalu kvalifitseerumise osas. “Peame seda edukaks ainult siis, kui jõuame mitme eduka ettevõttega teekonna lõppu,” kinnitas ta.

Ettevõte käivitas täna uue ettevõtte kuvandi, mis väidab, et on valmis vastama kasvuprobleemidele riiklikel ja rahvusvahelistel turgudel.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi