Et Internet oleks turvalisem, peame kõik panustama.  Ja igaüks neist peab kontrollima, mida nad jagavad

Et Internet oleks turvalisem, peame kõik panustama. Ja igaüks neist peab kontrollima, mida nad jagavad

Enamik kasutajaid ei ole teadlikud digitaalsest jalajäljest, mille nad igapäevaselt jätavad, jagades muu hulgas võrgus, suhtlusvõrgustikes, pilvemajutusteenustes, aga ka rakendustes tehtavat teavet. Porto ĂĽlikooli loodusteaduskonna INESCTECi professor Luis Antunes kirjeldas oma seminaril peetud ettekandes stsenaariumi sellest, kui hõlpsasti pääseb juurde andmebaasi salvestatud andmetele ja tuletab meelde kõiki olemasolevaid objekte. meie ĂĽmber jagavad nad pidevalt meie kohta teavet, mida peame kontrollima, anonĂĽĂĽmseks muutma ja isegi võltsandmetega “raputama”. Teadlased kaitsevad ka õigust olla unustatud, rakendatuna globaalselt ja mitte ainult Euroopa piirkonnas.

See on uurimis- ja arendustegevuse valdkond, millele INESCTEC on pĂĽhendunud, ja instituut on välja töötanud mitu tööriista, mis võimaldavad tal teavet turvalisemalt hallata. Kuid hariduse osas on veel minna, sest kui iga kasutaja peab olema oma andmete “kuraator”, siis kinnitage jagatavat, kui mitte ĂĽleliigne ja kui see on tõsi.

Teema tõsteti taas arutelu käigus, kus osalesid ka Vieira de Almeida e Associadose advokaat Magda Cocco ja küberkuritegevuse valdkonnas kahe aastakümne kogemusega kohtupolitsei inspektor Jorge Duque.

Riiklike seaduste piisavus ning andmekaitse ja eraelu puutumatuse raamistik üha globaalsemas maailmas keskendub arutelule selle üle, kus suurandmete positiivsed mõjud teabele juurdepääsu osas, aga ka organisatsiooni ja süsteemi täiustamise mõju andmete analüüsile. Kuid anonüümselt Luís Antunese kaitsmine.

Magda Cocco usub, et õigusraamistikus on Portugalil ja Euroopal piisavad vahendid kodanike privaatsuse ja andmete kaitsmiseks. Advokaadid teevad koostööd erasektoriga ja ütlevad, et ettevõtted mõistavad üha enam vajadust kaitsta klienditeavet, eelkõige uue reguleeriva raamistiku alusel karmide karistuste tõttu, mis võivad moodustada kuni 4% ettevõtte kogutulust.

Märkides olemasolevaid riske ja vajadust tõsta teadlikkust sellest, mida saab ja mida ei tohi Internetis jagada, jagas inspektor Jorge Duque teavet selle kohta, kuidas ametiasutused käitusid sellistel juhtudel nagu pedofiilsete piltide jagamine ja nende piltide võrgus voogesituse toimimine, see tõug. Sellegipoolest väidab PJ inspektor, et ametiasutustel peaks olema rohkem tööriistu ja et on vaja kiirendada teabele juurdepääsu, samuti toetada üksuste olemasolu, kes suudavad suhtlusandmeid hallata ja kellele suhtlemise motiive ei avaldata. viidatud uurimine ja kohtu alla andmine alati, kui peate sellele teabele juurde pääsema.