Ethos Capital tugevdab kohustusi .org-i kogukonna ees ja loob 10 miljoni dollari suuruse fondi

Alates avaliku huvi registri (PIR) ostuprotsessi alustamisest on Ethos Capitalil olnud äritegevuse vastu mitu vastuväidet. Probleemiks on domeeni .org kaasamine, mida alates 2002. aastast haldavad valitsusvälised organisatsioonid, nii et see liikus 2020. aastast eraettevõtetesse. Domeeni .org peetakse tasuta Interneti kõige olulisemaks mitteäriliseks infrastruktuuriks. Ettevõtete oponendid soovivad hoida domeeni kommertssurveta ning selle funktsiooni avaliku teenusena. Petitsioon loodi isegi .org salvestamiseks.

Ethos Capital on nüüd käivitanud mitmeid algatusi, et tagada .org-i tugevam tulevik. Ettevõte teatab vabatahtlikest meetmetest, et säilitada pühendumus avalikele huvidele domeenide hinna osas, samuti tsensuuri ning sõnavabaduse ja isikuandmete kasutamise vastu. Selle kohustuse kinnitamiseks avalikustas ettevõte .org-i kogukonna toetamiseks 10 miljoni dollari suuruse fondi loomise.

Kooskõlas avalike huvidega soovitas ettevõte muuta PIR-ide müügi registreerimise lepingut ICANN-is, kus registreeritakse avalikkuse erinevad taotlused. Esimene puudutab taskukohaseid hindu, kas uute .org-i registreerimiste või domeeni uuendamise jaoks. Dokumendis öeldakse, et järgmise kaheksa aasta jooksul alates uue lepingu kuupäevast ei tohiks keskmine tõus olla üle 10% aastas. Hinnad peavad kinni täpsest valemist, mis tõkestab kasvu, muutes .org-i esimeseks domeeniks, mis vastab selle väärtuspiirangutele, kuid on siiski kättesaadav kõikjal maailmas.

Teine samm on .org-i juhatuse loomine, kellel on õigus anda sõltumatut nõu ja kellel on vetoõigus PIR-i pakutud muudatuste jaoks. See hõlmab tsensuuri ja õigust väljendusele, domeeni registreerimisele ja kasutajaandmete haldamisele. Ja ebaselguse vältimiseks ei saa ükski PIR-i töötaja, direktor ega liige selles juhatuses töötada.