Ethos Capital tugevdab oma pĂĽhendumust .org kogukonna ees ja moodustab 10 miljoni dollarise fondi - Ă„ri

Ethos Capital tugevdab oma pĂĽhendumust .org kogukonna ees ja moodustab 10 miljoni dollarise fondi – Ă„ri

Alates avaliku huvi registri (PIR) ostmise alustamisest on Ethos Capitalil selle ettevõtte suhtes mitu vastuväidet. Kaalul on .org-domeeni kaasamine, mida alates 2002. aastast haldavad valitsusvälised organisatsioonid (VVOd), nii et see liigub 2020. aastast eraettevõtete juurde. .Org-domeeni peetakse tasuta Interneti kõige olulisemaks mitteäriliseks infrastruktuuriks. Ettevõtte vastased soovivad hoida domeeni ärisurve ja selle funktsioonina avaliku teenusena. Lemmikloomad loodi isegi .orgi päästmiseks.

Ethos Capital on nüüd algatanud mitu algatust, et tagada .org-i parem tulevik. Ettevõte tegi vabatahtlikke samme, et säilitada oma pühendumus avalikele huvidele seoses domeenihindadega, samuti tsensuuri ning väljendusvabaduse ja isikuandmete kasutamise liinidega.Selle kohustuse kinnitamiseks paljastas ettevõte 10 miljoni dollari suuruse fondi loomise .org-i kogukonna toetuseks.

Kooskõlas avaliku huviga soovitab ettevõte muuta PIR-i müügi registreerimislepingut ICANNiga, mis kajastab mitmesuguseid avalikkuse esitatud taotlusi. Esimene puudutab hinda, millele pääseb juurde, olgu siis uus .org-i registreerimine või domeeni uuendamine. Dokumendis öeldakse, et järgmise kaheksa aasta jooksul alates uue lepingu kuupäevast ei saa keskmine kasv olla suurem kui 10% aastas. Hind arvestab õige valemiga, mis takistab suurenemist, muutes seega .org esimeseks domeeniks, mis vastab selle väärtuse piiridele, kuid millele on võimalik juurde pääseda kõikjal maailmas.

Teine samm on .org-i direktorite nõukogu moodustamine, kellel on õigus anda sõltumatut nõu, ja panna veto PIRi pakutud muudatustele. See hõlmab tsensuuri ja väljendusõigusi, domeenide registreerimist ja kasutajaandmete haldamist. Ja lubatavuse vältimiseks ei saa selles juhatuses olla ükski töötaja, direktor ega PIR-i liige.