Ettevõte investeerib digitaalsesse transformatsiooni üle miljardi euro

Rahvusvaheline andmekorporatsioon (IDC) on välja andnud oma uusima kuue kuu jooksul toimuva digitaalse transformatsiooni maailma juhendi. Uuringu kohaselt investeerivad ettevõtted kogu maailmas 2019. aasta jooksul oma digitaalsesse transformatsiooni 1,18 miljardit dollarit (umbes 1,05 miljardit eurot). See näitaja näitab 17,9% kasvu võrreldes 2018. aastal kontrollitutega.

Ülemaailmselt on ettevõtted teinud suuri investeeringuid tehnoloogiasse ja teenustesse, et muuta oma ärimudeleid, organisatsioone, tooteid ja teenuseid digitaalselt. Tehnoloogia seisukohast moodustavad investeeringud riistvarasse ja teenustesse üle 75% kõigist digitaalse ümberkujundamise kulutustest, mis tehti 2019. aastal.

Kõigile neile investeeringutele lisanduvad infotehnoloogiateenused 154 miljardi dollariga (umbes 138 miljardit eurot, millele järgnevad ühenduvusteenused 102 miljardi dollariga (91 miljardit eurot). Riistvarakulutused jaotatakse mitmesse kategooriasse, sealhulgas ettevõtte riistvara, personaalsed seadmed ja IaaS-i infrastruktuur.

Digitaalse muundamisega seotud tarkvarakulud on 2019. aastaks kokku 253 miljardit dollarit (226,5 miljardit eurot). Kõige kiiremini kasvavad tehnoloogia kategooriad on IaaS (35,9% CAGR), rakenduste arendamine ja juurutamistarkvara (26,7%). CAGR) ja kommertsteenused (26,5% CAGR).

“Digitaalsest transformatsioonist on ettevõtete seas kiiresti saamas uue tehnoloogia ja projektiinvesteeringute suurim tõukejõud,” ĂĽtles IDC klientide teadmiste ja analĂĽĂĽside grupi teadur Craig Simpson. „Meie uuring selgitab, et ettevõtted, kes on viimase 2–3 aasta jooksul palju investeerinud digitaalsesse transformatsiooni, lõikavad juba praegu tulu kasvu ja suurema netosissetuleku osas kasu võrreldes ettevõtmistega mahajäänud ettevõtetega. ja digitaalse ĂĽmberkujundamise investeeringud. “