Ettevõte lubab “tavaliste” kasutajate jaoks taastada blokeeritud iPhone’ide ja iPadide andmed

Kui loete MacMagazine teatud regulaarsusega kuue kuu jooksul, loomulikult pärast seebioopereid HallKlahv, salapärane must kast, mille on loonud väga ebaselge ettevõte, kes lubas (ja täitis!) 15 000 dollari eest avada parooliga kaitstud iOS-i seade. See ringleb kogu maailmas ja jõuab eri riikide valitsusasutuste (ja arvatavasti ka kuritegelike organisatsioonide) kätte ja sellest piisab, kui rääkida, kuni Apple – teoreetiliselt – sulgeb augu, mis võimaldaks tal töötada iOS 12-ga.

Kui arvasime, et see probleem on lahendatud, on siin kĂĽsimus DriveSavers. Ettevõttel on Grayshifti (GrayKey tootja) ettepanekuga sarnane ettepanek, kuid lõpptarbijatele mõeldud sõbralikuma lakiga: lubatakse andmeid taastada mitte ainult iGadgets, aga ka seadmeid Android, Windows ja BlackBerry blokeeritud – enda sõnul inimeste jaoks, kes unustasid parooli, on kaotanud juurdepääsu seadmele pärast mitmeid valesid katseid või kellel on hiljuti keegi seade surnud.

DriveSaversi andmete taastamine

Kõrval kahtlus, et teenust võiks mõnda aega kasutada vähem kui õilsatel eesmärkidel, on lubadus veenev: DriveSavers väidab, et kasutab seadmetele juurdepääsu saamiseks “uut patenteeritud tehnoloogiat”, isegi kui need on kaitstud keerukate paroolidega, milles on kuus või enam tähemärki. Pole selge, mis tĂĽĂĽpi tehnoloogia see on või milliseid andmeid ettevõtted saavad taastada – nad viitavad mõnele salvestatud failile fotod, videod, kontaktid, tekstsõnumid, märkmed ja salvestised.

Fakt on see, et ettevõte on ainus ettevõte, mis pakub seda teenust ĂĽksikisikutele, peredele ja tarbijatele – kõik muu on pĂĽhendatud ainult õiguskaitseasutustele jms. Tegelikult ei paku DriveSavers (vähemalt avalikult) oma teenuseid organisatsioonidele ja blokeerib ainult surnud isikule või lähedasele kuuluvad seadmed; pole selge, kuidas omandiõigust tõendati.

Ettevõte ei esita oma veebisaidil hinda, vaid väidab, et huvitatud isikud peaksid hankima rohkem teavet telefoni teel.

Tunnistan, et olen uudishimulik: kas nad on tõesti leidnud teise valemi iOS-i kaitsest ülesaamiseks? Vaatame selle uue seebiooperihooaja arengut.

MacRumorsi kaudu