Küberturvalisus kummitab infoühiskonna päeva

Ettevõtted peavad ennetama kĂĽberjulgeoleku “viitsĂĽtikuga pommi”

Ovumi jäetud nõuanded ja otsustusvõimalused on viimases Security 2014 Trends to Watch raportis, milles ta näeb ette üha suurenevat rünnakute arvu, mis on üha täpsemad, seades ohtu süsteemid ja andmed, ilma et ükski ettevõte saaks iseseisvalt immuunsust kaaluda.

Eeldatavate suundumuste hulgas osutavad konsultandid vajadusele tavapärase “staatilise” kaitseseisundi asemel ennetavama kĂĽberturvalisuse suhtes, seades prioriteetide ja konkreetsete ohtude vastu võetavad meetmed.

Kõigil organisatsioonidel ei ole kõigi nõuete vastuvõtmiseks eelarvet ega ressursse ning eeldatakse, et turbelahendused teenusena kasvavad, ütles Ovum.

Suurema reageerimisvõime vajaduse taga on operatiivsed nõuded, sealhulgas tehnoloogia kasutamine, mis muudab ettevõtte teabe automaatselt kättesaadavaks ja on seetõttu küberrünnakute suhtes haavatavam.

Konsultandid leidsid ka, et pilvandmetöötluse, mobiilsuse ja mitme teenuse kasvav kasutamine suurendas turvalisuse keerukust, eriti identiteedihalduse valdkonnas.

Aruande hiljutised soovitused näitavad suurandmetel või analüütikal põhinevate strateegiate abil turbe haldamisel konkurentsieelise saavutamist.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi