Sajad veebisaidid reklaamivad COVID-19 "narkootikume" ja proovivad kasutajatelt raha välja pressida - Internetti

Euroopa ettevõtjad edastavad geograafilise asukoha andmeid BrĂĽsselisse, et peatada COVID-19 – telekommunikatsioon

Valitsused kasutavad kogu maailmas nutitelefoni asukoha andmeid üha enam selleks, et tagada kodanike kohustuslik isolatsioon või karantiin. COVID-19 pandeemia ajal. Euroopa Komisjon võtab vastu strateegia haiguse leviku peatamiseks ja on tegevuskava ettevalmistamiseks kohtunud Euroopa Liidu kaheksa suurima telekommunikatsioonioperaatoriga.

Euroopa Komisjoni projektis osalevate operaatorite hulgas on Vodafone, Deutsche Telekom, Orange, Telefonica, Telecom Italia, Telenor, Telia ja A1 Telekom Austria, teatas Reuters. Euroopa Komisjon garanteerib, et kodanike privaatsuse kaitsmiseks kogutakse andmeid anonüümseks. Lisaks teatas Brüssel, et see kõrvaldab teabe, kui kriisiperiood on möödas.

Otsus tehti pärast seda, kui siseturu volinik Thierry Breton pöördus Euroopa operaatorite poole palvega teha Brüsselis koostööd ja teha andmed nutitelefonide kasutajatele kättesaadavaks, et aidata prognoosida ja peatada COVID-19 levikut. Ajalehe POLITICO eest vastutava ametniku avalduse kohaselt kasutatakse andmeid ka nende kohtade ennustamiseks, kus haigla varustust ja materjale kõige rohkem vajatakse.

Euroopa andmekaitseinspektorid väidavad, et projekt ise ei riku privaatsuseeskirju, kuid asjakohaste eeskirjade kehtestamine võib siiski muret tekitada. Reuters teatas ameti eest vastutavat Wojciech Wiewiorowski, et Brüssel peab selgelt määratlema, milliseid andmeid ta soovib hankida, et säilitada projekti läbipaistvus ja vältida arusaamatusi. Ametnik ütles ka, et Euroopa Komisjon peab piirama selle piirkonna spetsialistide juurdepääsu andmetele.