IGRE

Euroopa ilmasatelliidid saadavad esimesed pildid Maast

Esimesed moodsamate Euroopa meteoroloogiliste satelliitide jäädvustatud pildid planeedist Maa saadeti edukalt sel teisipäeval, umbes kuu pärast seadme käivitamist.

Umbes 36 000 km kõrgusel tehtud pildid “näitavad, et satelliit töötab korralikult”, ĂĽtles seadme omanik Euroopa meteoroloogiliste satelliitide uurimise organisatsioon (Eumetsat) veebis avaldatud avalduses.

MSG-3 on teise põlvkonna Meteosat seeria kolmas ja käivitatakse 5. juulil Kourou kosmosekeskusest Prantsuse Guajaanas. Geostatsionaarsed satelliidid, mille kiirus langeb kokku Maa pöörlemisega, on nüüd oma tööülesannete täitmiseks õigel teel, ütles Eumetsat.

See seade on kolmas neljast 2002. aastal kasutusele võetud satelliidist, mille eesmärk on uurida planeedi ilmastikutingimusi ja koostada andmeid. Viimane satelliit (MSG-4) peaks kavas lennata 2015. aastal. Selle eesmärk on parandada prognoosi kvaliteeti, eriti kiiresti kasvavate tormide korral.

“Esimene pilt [recolhida pelo MSG-3] on ESA, EUMETSAT ja Euroopa kosmosetööstuse ĂĽhine saavutus (…) see koostöömudel on teinud Euroopast ilmastiku satelliitide liidripositsiooni, kasutades parimal moel mõlema asutuse asjatundlikkust “tõstab esile Euroopa Meteoroloogiliste Satelliitide Uurimise Organisatsioon ametlikus märkuses, kus foto saadaval, mille loome allpool.

allikas: Eumetsat

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH