Euroopa kasutajad soovivad Google’ile andmekogumisele rohkem piiranguid seada

Suurbritannia advokaadibüroo Olswang järgis nõu privaatsuse kaitsmiseks ka rangemate sanktsioonide kehtestamist Euroopa seaduste rikkumise eest.

Interneti-kasutajad heidavad Google’ile ette, et ta ignoreeris Euroopa reguleerivate asutuste juba tehtud kaebusi ja jätkas tahtmatult oma teenuste kasutajate isikuandmete esitamist.

Samuti kritiseerisid nad otsinguhiiglasele kohaldatavate trahvide madalat väärtust, “mis võib ulatuda maksimaalselt poole miljoni naelani” – summa, mille Google teenis “oma operatsioonidega ĂĽhes riigis vähem kui kahe tunni jooksul”, tõid nad välja.

Interneti-kasutajate rĂĽhma pakutud ettepanekute hulgas on Google’i otsingumootori avalehel selgete hoiatuste sisseviimine selle kohta, kuidas ja millisel eesmärgil andmeid kogutakse.

Interneti-kasutajad soovivad, et Google tühistaks andmete jagamise oma teenuste vahel või kui see pole võimalik, eemaldaks kogu ebaseaduslikult vahetatud teabe protsessi käigus, mida kontrollib sõltumatu ettevõte.

Interneti-hiiglane on erinevates piirkondades seisnud silmitsi mitme süüdistusega, eelkõige tänavavaate ja piltide kogumise meetodite tõttu privaatsuse rikkumisega, kuid mitte ainult.

Euroopas on kohtuprotsess tema domineeriva positsiooni kuritarvitamise pärast otsingupiirkonnas, mille on välja pakkunud Google. Selle ettepaneku tegi Euroopa Komisjon hiljuti avalikuks aruteluks kättesaadavaks ning seda hindasid konkureerivad ettevõtted ja muud huvitatud isikud järgmise aasta juuni lõpuni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi