contador gratis Saltar al contenido

Euroopa Komisjon algatas pandeemia ajal uue veebipõhise kaubanduspettuse uurimise

Euroopa Komisjon algatas pandeemia ajal uue veebipõhise kaubanduspettuse uurimise

Kuna pandeemia COVID-19 levib kiiresti kogu Euroopas, kasvab tarbijate hirmust ja ärevusest kasu lõigata püüdvate inimeste arv jätkuvalt. Veebipettused ja ebaõiglane e-kaubanduse praktika on tarbijakaitsekoostöö võrgustiku (CPC) silmis.

BPK ütles, et petturid üritasid alati leida uusi võimalusi võimude jälgimise eest “põgenemiseks”. Seega viib BPK kõige probleemsemate suundumuste väljaselgitamiseks ja tarbijate kaitsmiseks läbi „pühkimise“: uurimise Euroopa veebikaubanduse tavade kohta.

Euroopa Komisjoni võrgustik ütleb, et praegu korraldatakse pettusi juhtumite tuvastamiseks kahes valdkonnas. Esimene on seotud veebiplatvormiga ja täiendab uurimist, mida BPK alustas 20. märtsil. “Pühkimise” teine ​​esikülg tegeleb pandeemia perioodil suure nõudlusega toodete pakkumiste ja reklaamidega.

CPC asutused analüüsivad kauplemisplatvormidel ja veebipõhistes reklaamikampaaniates olemasolevaid kategooriaid, et teha kindlaks näiteks toodete müügi juhtumid, kus väidetakse COVID-19 ravimist või nakkusjuhtumite ärahoidmist. Lisaks kontrollivad nad, kas kauplejad üritavad sundida ostma tooteid, näiteks kaitsevahendeid ja desinfektsioonivahendeid, või tõsta hindu.

Ka Euroopa justiitsvolinik Didier Reynders kutsus üles tegema koostööd digitaalsete platvormide kaudu, paludes neil võtta meetmeid pettuste vastu. Volinikele ja CPC taotlustele on vastanud mitmed tehnika- ja e-kaubanduse ettevõtted, sealhulgas Google, Microsoft, Amazon või Wish.

Tuleb meeles pidada, et COVID-19 “imeravi” ja ravimeetodid pole Europoli ükskõikseks jätnud. Märtsis kinnitasid Euroopa agentuurid, et nad viivad läbi operatsiooni 2500 petturliku lingi eemaldamiseks veebisaitidel, sotsiaalvõrgustikes, veebiturgudel ja reklaamides.

Europoli andmetest selgus ka, et operatsiooni tulemusena vahistati 121 inimest ja potentsiaalselt ohtlikke farmaatsiatooteid konfiskeeriti kokku 13 miljoni euro ulatuses.

Europol on ühinenud jõupingutustega takistada COVID-19 muutumist küberkurjategijate “kullakaevanduseks”. Organisatsioon, samuti Euroopa Võrgu- ja Infoturbeagentuur (ENISA) ning CERT-EU on osa hiljutisest Brüsseli algatusest, mille eesmärk on Euroopa kodanike digitaalne turvalisus.