Euroopa Komisjon eitas DTT rakendamise uurimist Portugalis

Euroopa Komisjon eitas DTT rakendamise uurimist Portugalis

Euroopa Komisjon ei uuri väidetavat „korruptsioonitõendite” juhtumit maapealse digitaaltelevisiooni (DTT) rakendamise kohta Portugalis. Garantii annab ametlikult Euroopa asutus. Kuid juhtumit ei pruugi sahtlis olla.

“Ilmselgelt ei käi uurimine. Ăśkski volinik ei uurinud seda kĂĽsimust: digitaalne tegevuskava, konkurents ega siseturg. Me ei ole sellest uurimisest teadlikud ega nõustu mitte millegagi, “ĂĽtles Jornal de NegĂłciosele Agenda Digital’i voliniku Neelie Kroesi pressiesindaja Ryan Heath.

Kuigi pidades Euroopa Komisjoni doktoritöö uurimist “äärmiselt keeruliseks”, rõhutas Ryan Heath, et kui see väitekiri tehakse organisatsioonidele kättesaadavaks, vaadatakse see läbi, kuid ei viidata tagajärgedele, mis võivad selle tagajärjeks olla.

Jornal de Negoccios väidab siiski, et Euroopa Komisjoni talituse anonüümne allikas tagab, et taotletakse Minho ülikoolis uurija väitekirja analüüsimist ning erinevused ametliku versiooniga on õigustatud konfidentsiaalsusega, mis protsessil peab olema, et seda ei kahjustataks.

Riiklik telekommunikatsiooni reguleerimise asutus ANACOM ütles, et komisjon ei ole temaga ühendust võtnud ega saanud ametlikku selgitustaotlust DTT rakendamise protsessi kohta Portugalis. Teadlane, kes järeldas oma väitekirjas, et ANACOM peaks toetama PT üleminekul maapealse digitaaltelevisiooni süsteemile, ei esitanud ühtegi avaldust.

Portugal Telecom (PT) on sellele uuringule vastanud, pidades teadlaste avaldusi “solvavaks, laimavaks ja põhjendamatuks”. PT märkis ka, et nad kasutavad tõe tagasipööramiseks kohtulikke vahendeid. Ka prokuratuur on kinnitanud, et nad hindavad eeskirjade eiramise kontrollimiseks DTT rakendamise dokumente.

Lisaks vaidlustele väidetava korruptsiooni üle üleandmisprotsessis on DTT-s kaebusi esitanud Portugalis 8000 inimest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi