Euroopa Komisjon haldab Google'i uurimist

Euroopa Komisjon haldab Google’i uurimist

Google on Ameerika Ühendriikides käimasolevast uurimisprotsessist karistuseta pääsenud, kuid Euroopas on uurimine veel pooleli ja lõplik, ütles Euroopa juhtkonna allikas täna Reutersile.

Hoolimata asjaolust, et USA konkurentsi reguleerivad asutused ei ole leidnud tõendeid Interneti-hiiglase konkurentsieeskirjade rikkumiste kohta ja on pakutud lahenduse aktsepteerinud, jätkab Euroopa Komisjon Google’i otsimistavade ja võimalike domeenide uurimist mobiilsideturul, ei mõjuta seda protsessi Atlandi ookeani teisel kaldal tehtud otsused.

Google teeb USA-s käimasoleva protsessi osas mõningaid järeleandmisi ning on esitanud ka mitmeid parandusettepanekuid Euroopas, kuid ei pruugi siin trahvi vältida, ja seda seetõttu, et Euroopa ametiasutused on osutunud kõnealuses küsimuses mitu korda jäigemaks. Ameerika partnerite privaatsuse ja konkurentsiga.

Ligi kaks aastat Euroopas kestnud uuringud on keskendunud samadele teemadele, näiteks tõenäosusele, et Google hindab oma teenuste otsingutulemusi kunstlikult, ja domineerimisele AdWordsi reklaamides.

Eeldatavasti jätkab Interneti-hiiglane Euroopa juhtide tõstatatud küsimustele vastamist, kuid kui lepinguni ei jõuta, ootab teda kuni 4 miljardi dollari suurune trahv.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi