Euroopa Komisjon on mures, et Kaalud toovad kaasa majanduse ebastabiilsuse ja avavad uue krĂĽptoraha uuringu

Facebooki krüptoraha on taas Euroopa Komisjoni järelevalve all. Selle aasta augustis alustas Brüssel uurimist konkurentsiõiguse rikkumise osas, kuna väidetavalt rikuti konkurentsieeskirjade rikkumist. Seekord soovib EL vastavalt Financial Timesi juurdepääsetavatele dokumentidele teada, milliseid riske võivad digitaalse valuuta rakendused põhjustada majanduse stabiilsuse ja kasutajaandmete privaatsuse seisukohalt.

Majandusportfelli eest vastutava asepresidendi Valdis Dombrovskiselt pärineva uue uuringuga soovitakse välja selgitada, kuidas tuleks ELis reguleerida krüptoraha projekte nagu Facebook, kas on vaja uusi seadusi ja kas tehnikahiiglase ettepanek peaks olema lubatud Euroopa territooriumil.

Euroopa Komisjoni otsus tuli pärast seda, kui PayPal, üks projekti asutajaliikmetest, teatas, et lahkub Facebooki loodud üksusest Libra Association krüptovaluutade käivitamiseks, nagu teatas CNBC.

Euroopa Komisjon soovib, et ka Facebook ja Kaalude assotsiatsioon selgitaksid, milliseid meetmeid nad soovivad rakendada, et vältida krüptoraha kasutamist kriminaalses tegevuses sarnaselt rahapesule ja fiskaalsele lennundusele või isegi terrorismistrateegiates. Lisaks on selle uuringu eesmärk välja selgitada, kuidas projekti taga olev üksus virtuaalvaluutareserve haldab.

Kaalude asutajate ja seadusandjate esimesel suurel kohtumisel pärast 16. septembri teadaannet hoiatas Euroopa Keskpanga BenoĂ®t CoeurĂ©, et krĂĽptoraha kinnitamise eeskirjade osas on latt “väga kõrge”. See aga ei tähenda, et virtuaalne valuuta täielikult tagasi lĂĽkatakse, kuna Engadgeti sõnul väidavad mõned Euroopa poliitikud, et see võib olla kasulik piiriĂĽleste maksete jaoks.

Kaalude käivitamise kuupäev on ette nähtud 2020. aastaks, samal aastal kui Calibra digitaalne rahakott lansseeritakse, kuid seni näib see tee olevat problemaatiline, eriti pärast seda, kui Euroopa Komisjon on uurinud selle elujõulisust digitaalse valuutana piirkonnas. Euroopa.