Euroopa Komisjon saab uurida reisihindade manipuleerimist veebis

Euroopa Komisjon saab uurida reisihindade manipuleerimist veebis

Euroopa Komisjon on saanud Prantsuse parlamendiliikmelt taotluse uurida IP-jälgimise tava, mida väidetavalt teostab enamik Euroopa transpordiettevõtteid, et peatada piletite ostmine nende veebiteenustes.

See tava seisneb selles, et transpordiettevõtja registreerib oma veebisaiti külastavate isikute IP-aadressi teabe piletihindade otsimiseks.

Selle teabe salvestamisega saab operaator saidile naastes tuvastada kasutaja, et näha, kas antud reisi hind on fikseeritud. Ostude mahasurumiseks tõstab süsteem sama kauba kohta uue konsultatsiooni tuvastamise korral kõnealuse reisi hinda. Igaüks, kes seda tehnikat kasutab, teeb seda järk-järgult: mida rohkem kordi kasutaja küsib teatud hinda, seda rohkem see tõuseb.

Seda teemat on käsitlenud mitu meediaväljaannet ja see andis hiljuti tooni Le Monde laiendatud raportile. Parlamendiliige Francoise Castex vormistab nĂĽĂĽd EĂś taotlust juhtumit analĂĽĂĽsida ja teha kindlaks, kas selline tegevus rikub eraelu puutumatuse õigusi ja muid ELi standardeid. Le Monde’i raport rääkis selles kĂĽsimuses mitme ettevõttega, enamik Prantsuse transpordiettevõtjaid eitasid selle tehnika kasutamist.

Kui teil on kahtlusi, võivad need, kes soovivad reisipileteid veebist osta, end heidutada, tehes kõik seadmes vajaminevad uuringud ja broneerides teise seadme. Kiire otsing otsingumootoris võimaldab teil leida ka programmi, mis värskendab automaatselt igale Internetiga ühendatud seadmele määratud IP-aadressi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira