contador gratis Saltar al contenido

Euroopa Komisjon uurib Apple'i omandamist Shazamist pärast seda, kui riigid kahtlustasid monopolidevastase seaduse rikkumist

Euroopa Komisjon uurib Apple'i omandamist Shazamist pärast seda, kui riigid kahtlustasid monopolidevastase seaduse rikkumist

Mõni kuu tagasi šokeeris tehnoloogiamaailm teadet Apple ostab Shazami meelelahutus, tuntud muusikatundmise rakenduse taga olev Briti ettevõte (kinnitamata) summaga 400 miljonit dollarit. Tundub, et kõik läheb hästi, ilma paljude takistusteta toimingute jaoks Euroopa Liit kui teil on selle kõige kohta midagi öelda.

Majandusbloki huve kaitsev Euroopa Komisjon teatas täna, et alustab ostujuurdlust pärast seda, kui seitse riiki on algselt Austrias, seejärel Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Island, Norra ja Rootsi on esitanud taotlused, et institutsioon otsustaks, kas omandamine ei riku EL monopolidevastaseid seadusi ega sega teiste Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet.

Meetmeid ei oodata üldse kahel põhjusel: esiteks pole ostuhind piisavalt suur, et automaatselt langeda EÜ luubi alla. Lisaks tegutsevad Apple ja Shazam väga erinevates valdkondades ja seetõttu ei loo "ettevõtete ühinemised" monopoli ega Vana maailma monopolidevastaste seaduste muude rikkumiste võimalust.

Euroopa Komisjon ei kommenteeri, kuidas ostud võivad mõjutada kohalike ettevõtete konkurentsivõimet, kuigi kontsern on viimasel ajal hakanud keskenduma mitte ainult ostetud ettevõtete tegevusvaldkonnale, vaid ka nende andmebaasidele ja intellektuaalomandile.

Apple omalt poolt kommentaari ei kommenteerinud ja võib, nagu me kõik, oodata järgmiste peatükkide stseene, et otsustada järgmise sammu üle. Tõenäoliselt lõpeb tegevus asjata, kuid see teeb siiski viivituse Ma jaoks, kellel loomulikult on Shazami ostmise otsustamisel HomePodil ja tema võimetel suur tähelepanu. Teisisõnu, esineja esimene omanik peab kuulsa muusikatuvastussüsteemi kasutamiseks veidi kauem ootama.

läbi Apple World Today