Google'i kasum kasvas esimeses kvartalis ĂĽle 60%

Euroopa Komisjon võib märtsis otsustada, kas ta sĂĽĂĽdistab Google’i domineerimises

Euroopa Komisjon peab esimese kvartali lõpus otsustama, kas pöörduda ametliku kaebusena Google’i vastu oma turgu valitseva seisundi kuritarvitamise eest. Euroopa konkurentsiasutused on uurinud Interneti-ettevõtete konkurentide laekunud kaebuste seeria alust.

Kaebusi on tulnud kĂĽmmekonnalt ettevõttelt, kes on Google’i sĂĽĂĽdistanud oma valitseva seisundi kuritarvitamises. Suurbritannia hinnavõrdlussait (Foundem), Saksamaa assotsiatsioon (VfT), grupiostuettevõte (Deal du Jour) või Microsofti Itaalia ostude veebisait on protsessis osalevate nimede hulgas.

“Loodan esimese veerandi lõpus saada kõik kommentaarid meeskonnalt, kes seda juhtumit käsitles. Ma ei oodanud enne midagi. Vaatame, ӟtles Euroopa võistluste volinik Joaquin Almunia, kellelt Reuters sel teemal kĂĽsis.

Google’i ametlik uurimine kestab alates 2010. aasta novembrist. Pärast kaebuse esialgset analĂĽĂĽsi ja poolte eelmist kohtuprotsessi otsustas mitu kuud varem Euroopa Komisjon põhjalikult uurida Google’i kaebust konkurentsi kohta.

Vastavalt Euroopa Komisjoni poolt 2010. aasta novembris esitatud teabele oli uurimise väljakuulutamisel eesmärk kindlaks teha, kas Google on oma domeeni turul kuritarvitanud, vähendades konkurentide teenuste tulemuste paremusjärjestust tulemuste lehel, et oma teenuseid toetada.

Uurimise all on endiselt kahtlus, et otsingumootorid on kehtestanud reklaamipartneritele ainuõiguslikud kohustused, piirates nende võimet oma veebisaitidele teatud konkurentide reklaame panna.

Veebis ütles Google protsessi alguses, et väited olid valed, hoolimata sellest, et nad tunnistasid, et tema otsingu tulemuste järjestus oli puudulik, mis seletab kõnealuse ülesande mõõtmeid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira