tek lokasi NEO NASA

Euroopa Kosmoseagentuur peab kõigi kosmoses olevate ohtlike objektide loendit kõigile nähtavaks

NEO-programm loodi vahetult pärast seda, kui Maa vastu pidanud asteroidi valehäire vabastati ja see põhjustas paanikat. See juhtum leidis aset täpselt kakskĂĽmmend aastat tagasi ja sellest ajast alates on ESA – Euroopa Kosmoseagentuur koostöös Ameerika Ăśhendriikidega salvestanud ohtlikke objekte ja ajakohastatud bĂĽlletääni atmosfäärile lähenevate objektide kohta.

Praegu on registreeritud üle 17 000 NEO (Near Earth Object), kuid üle seitsesaja peetakse ohtlikuks. See analüüs on seotud orbiidi kaalu ja atmosfääri sisenemise riskiga. Iga kuu läheneb Maale kümneid objekte, kuid mitte kõik neist pole ohtlikud. Asteroidide sissevool atmosfääri on aga sage ja allpool oleval NASA koostatud diagrammil on näha löögi asukoht ajavahemikul 1994–2013.

tek NEO NASA asukoht

Diagramm näitab ajavahemikul 1994–2013 kogutud andmeid päeval või öösel Maa atmosfääri kukkunud väikese asteroidi mõju kohta.

krediit: NASA

“Data-title =” tek Asukoht NEO NASA – Euroopa Kosmoseagentuur peab kõigi kosmoses olevate ohtlike objektide loendit kõigile nähtavaks – SAPO Tek “> tek NEO NASA asukoht Diagramm näitab ajavahemikul 1994–2013 kogutud andmeid päeval või öösel Maa atmosfääri kukkunud väikese asteroidi mõju kohta. krediit: NASA

NEO koordineerimiskeskuse veebisaidilt saate lisateavet, sealhulgas orbiidi ennustusi ja mõningaid jooniseid, samuti juurdepääsu iga registreeritud NEO andmetele. Samuti saate sirvida teavet ESA heidutussüsteemidest, mis hoiavad silma peal võimalike avakosmosest tulenevate ohtude suhtes.

Sel kuul peaks Hiina kosmosejaam – Tiangong-1 – taas sisenema Maa atmosfääri ning tema võimaliku kukkumise jaoks ette nähtud marsruudid hõlmavad Portugali, Hispaaniat ja Itaaliat, seega tasub arengutega sammu pidamiseks hoida “nina õhus”. Jah, sõber. Tasub meeles pidada, et 1991. aastal kukkus ka Nõukogude kosmosejaam Maale, kusjuures prahti langes Argentinas Capitán BermĂşdezi linna kohal. 2001. aastal oli Vaikse ookeani kohal hävitatud Venemaa teise kosmosejaama MIR kord.