Euroopa Kosmoseagentuur saadab Sentinelid Portugali tehnikaga kosmosesse

Euroopa Kosmoseagentuur saadab Sentinelid Portugali tehnikaga kosmosesse

Maailm on ohus ja ainult Sentineli tehnoloogia abil on võimalik päästa elu Maal. See, mis näeb välja nagu filmi kokkuvõte, on tegelikult Euroopa Kosmoseagentuuri seirekava elluviimine.

Stsenaariumid pole veel kriitilised, kuid kliimamuutused hakkavad keskkonnakaitsjaid muretsema. Sellepärast loodi Kopernikani projekt, mis seisneb võrgustiku loomises, mis jälgib planeeti metsaalade, veevööndite, pinnase evolutsiooni, loodusõnnetuste, näiteks naftareostuste ja isegi kliimamuutuste tasandil.

Täna, 3. aprillil, lastakse vette esimene vaatlussatelliit Sentinel. 2015. aastal käivitatakse teine ​​satelliit ja aastaks 2020 veel neli kosmosevaatlejat, mis on üks Maa ambitsioonikamaid juhtimis- ja seireprogramme.

Sentinel on varustatud Portugali tehnoloogiaga, mille on välja töötanud Critical Software, kes vastutab satelliidi pardasüsteemi eest, öeldi ettevõtte avalduses. Kriitiline tarkvara on spetsialiseerunud kriitiliste alade arvutisüsteemide arendamisele ja kirjeldab, kuidas tehnoloogiat rakendatakse:

“SĂĽsteemi ellujäämistehnikate ja -protsesside, anomaaliate jälgimise võimaluste ja võimalike vigade taastamise osas viiakse läbi ĂĽksikasjalik kontroll ja valideerimine, tagamaks, et Sentinel-1 töötab tavaolukordades, kuid ennekõike saab seda jätkata vigade ja kõrvalekallete korral.”

Alates 2009. aastast on Critical Software teinud koostööd Itaalia ettevõttega, kes vastutab kunstlike satelliitide ehitamise eest. Esimesed kaks Sentinelit teevad seireülesannet seitse aastat ja arvatakse, et vaid 12 päeva pärast suudavad nad sooritada enam kui 170 Maa orbiiti.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi