Euroopa Liit eraldab kaitseprojektideks 525 miljonit eurot

Euroopa Komisjon kiitis eile heaks mitu kaasrahastamisprogrammi kaitsesektori tööstusprojektidele, väärtuses kuni 500 miljonit eurot. Lisaks nähakse ette 25 miljonit eurot sama valdkonna koostööprojektide toetamiseks.

See on esimene Euroopa kaitsetööstuse programmi (EDIDP) raames liikmesriikidega kokku lepitud tööprogramm. Lähipäevil avaldatakse konkursikutse, mis hõlmab esmatähtsaid valdkondi kõigis valdkondades – õhk, maa, meri, kosmos ja kĂĽberruum.

Euroopa Liidu eraldatud 500 miljonist eraldatakse 80 miljonit CBRN-i (keemiliste, bioloogiliste, radioloogiliste ja tuumaenergia) ohtude avastamise võimete ja droonivastaste süsteemide arendamiseks.

Infoteenuste, sideturbe ja küberneetika raames on saadaval 182 miljonit eurot. See summa on ette nähtud kosmosevaldkonna olukorrateadmiste ja küberkaitse, olukorrateadmiste ning varajase hoiatamise võimete ja mereseire võimete valdkondadeks.

Võimalus teha tipptasemel operatsioone on samuti Brüsseli prioriteet. Seetõttu on 71 miljonit eurot ette nähtud täppis-maapealse rünnaku, maapealse lahinguvõime, õhurünnaku ja tulevaste meresüsteemide järgmise põlvkonna ajakohastamiseks või arendamiseks.