Euroopa Liit uurima Sirit, Alexat ja Google’i assistenti

SEE Reuters teatas täna, et reguleeriv asutus Euroopa Liit otsib teavet 400 ettevõttelt, et teha kindlaks, kas virtuaalsete assistentide turul on probleeme Krabi, Alexa ja Google’i abimees – probleemid, mis võivad põhjustada monopolidevastaseid juhtumeid.

Pressikonverentsil Margrethe Vestager (Euroopa konkurentsivolinik) ĂĽtles, et uurimine “saadab olulise sõnumi operaatoritele, kes on sellel turul tugevad”, et EL “jälgib ja et nad peavad tegema äri vastavalt konkurentsieeskirjadele”.

Vestageri sõnul on uurimise peamine ajend see, et nende seadmetega seotud andmekasutajate arv tugineb virtuaalsetele assistentidele ja mõistmaks, kas sellel turul osalejad ei kasuta seda teabekontrolli konkurentsi kahjustamiseks või isegi uute konkurentide saabumise takistamiseks.

Koostalitlusvõime on selle turu kättesaadavaks tegemiseks hädavajalik.

Euroopa Komisjon võib ELi monopolidevastaste eeskirjade rikkumise eest trahvida ettevõtteid (antud juhul Apple, Amazon ja Google) kuni 10% kogu maailma käibest ning on viimasel ajal suure osa oma uurimistööst keskendunud tehnoloogiasektorile.