Euroopa soovib piirata internetikasutajate veebiandmete mĂĽĂĽki

Euroopa Parlament kaalub ettepanekuid muuta Euroopa andmekaitseseadusi, mis võivad kahjustada suuri Interneti-ettevõtteid nagu Google ja Facebook. Euroopa agentuur soovib, et Interneti-kasutajatel oleks suurem teadlikkus ja kontroll internetti jäetud jalajälje üle.

Ettepanek tuli Saksa seadusandjatelt, kes koostasid aruande, mis kinnitas otsust kehtestada selgemad reeglid teenuste kasutamise kohta. Poliitilisest vaatenurgast on vaja piirata seda, kuidas ettevõtted kasutajaandmeid kasutavad ja müüvad, eriti kui Interneti-kasutajad ei tea, et navigeerimisteavet müüakse reklaamijatele.

Google ja Facebook on kaks näidet ettevõtetest, kes kasutavad Interneti kasutajaandmeid, näiteks veebiküsitlusi ja vaadatud multimeediumisisu, reklaamipinna müümiseks kogutud teabe põhjal.

Tehnoloogiaettevõtetel võib tekkida vajadus suurendada turvakontrolli ja piirata andmete kogumist, kui asjad muutuvad. Teenuste lubade “ekspressiivsem” määramine võib olla ka ĂĽks moodus tänapäevaste andmetöötlussĂĽsteemide ĂĽmber.

„Kasutajaid tuleb teavitada sellest, mis nende andmetega juhtus. Ja nad peavad saama teadlikult nõustuda andmetöötlusega või selle tagasi lĂĽkata, “ĂĽtles Saksa saadik Jan Philipp Albrecht Reutersile.

Euroopa ametnik Facebookis on sellele reageerinud, väljendades muret võimaluse pärast, et ettepanek tingib Euroopa digitaalsed turud ja innovatsiooni.

Kuid Jan Filipi ettepanekus võiks ettevõte jätkata kasutajaandmete kasutamist nii kaua reklaamimise ja isikliku kasu saamiseks, mis piiraks mingil viisil kasutajaandmete levikut. Kui isikuandmete töötlemisel esineb kuritarvitusi, võib ettevõtet trahvida vahemikus 0,5–2% aasta jooksul tekkinud käibest.

Kirjutage märkmeid: kolmandas lõigus tehti muudatusi, et selgitada ettevõtte mõisteid, mida ettevõte teabe kogumiseks kasutab

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi