Euroopas on juba 5G kommertsteenuseid 10 riigis. Portugal peab edasi minema esimeses voorus - telekommunikatsioon

Euroopas on juba 5G kommertsteenuseid 10 riigis. Portugal peab edasi minema esimeses voorus – telekommunikatsioon

Euroopa Komisjoni 2016. aasta septembri tegevuskava, mille Euroopa Liidu Nõukogu kinnitas 2017. aasta detsembris, eesmärk on 5G äriline kasutuselevõtmine vähemalt ühes suuremas linnas kõigis liikmesriikides 2020. aasta lõpuks, kuid Portugali valitsuse strateegia osutab kahe linna, ühe rannikuala ja enama linna hõlmamisele. 50 tuhandest elanikust ja teine ​​interjööris, kuid asukohta pole valitud.

5G vaatluskeskuse hinnangul oli detsembri lõpus 147 5G-ga varustatud linna 147 (EL 28-s 138).

Vaatluskeskuse andmetel avaldasid 2019. aasta lõpuks 5G riikliku teekaardi vaid 11 riiki, sealhulgas spektristrateegiad: Saksamaa, Austria, Taani, Hispaania, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Holland, Luksemburg, Inglismaa ja Rootsi.

5G strateegia kiireneb kogu maailmas

Mitte ainult Euroopas pole 5G teema kuum, vaid ka teistes maailma piirkondades, sest see on tehnoloogia, mis tõotab maailmas revolutsiooni teha, seda mitte ainult ĂĽhendatavate objektide arvu (asjade Internet – IoT), vaid ka andmeedastuse kiiruse tõttu ( oluline näiteks autonoomsete sõidukite jaoks).

Näiteks Lõuna-Koreas on kolm operaatorit käivitanud 5G-teenuse, olles oktoobri lõpus registreerinud kolm miljonit viienda põlvkonna mobiilsideklienti, kelle arv 2019. aasta lõpuks on hinnanguliselt viis miljonit, öeldakse aruandes.

Austraalias on teenused käivitatud ja tehnoloogia hõlmab 10 linna, sealhulgas Melbourne ja Sydney, ning eeldatavasti laieneb see käesoleval aastal veel 25 linna.

Hiinas käivitasid kolm China Mobiili, China Telecomi ja China Unicomi operaatorit 5G-teenused möödunud aasta novembris ning neil on varem õnnestunud kindlustada ligi üheksa miljonit viienda põlvkonna mobiilside abonenti. Ameerika Ühendriikides on kolm neljast suurimast operaatorist käivitanud ka 5G-teenused.

5G kättesaadavusest on teatanud ka sellised riigid nagu Bahrein, Kuveit, Katar, Araabia Ühendemiraadid ja Saudi Araabia, samal ajal kui Indias, mis on üks maailma suurimaid mobiiliturge, on valitsus väga pühendunud tehnoloogia arendamisele, kuid on siiski alles algusjärgus. arvestades, et see käivitatakse 2022. aastal.