Euroopas võib rändlus jätkuda ka pärast 2016. aastat

Euroopas võib rändlus jätkuda ka pärast 2016. aastat

Euroopa telekommunikatsioonioperaatoritel peaks olema võimalus valida, kas lõpetada rändlustasude maksustamine või säilitada need, kuigi Euroopa Komisjoni ettepanek võib jõustuda. See on Portugali valitsuse peamine seisukoht seoses telekommunikatsiooni ühtse turu ettepanekuga Euroopas.

Infrastruktuuri-, transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigisekretär Sérgio Monteiro tuletas meelde, et kõigil turgudel ja kõigil telekommunikatsioonioperaatoritel ei ole kavandatavatele muudatustele sama võimekust reageerida.

“Vana ja uue korra vahel peab olema valik. Selleks, et mitte lahendust peale suruda, peab olema EĂś avamine, ”kaitses SĂ©rgio Monteiro pressiavalduses. Ka riigisekretär kaebas mõnda aega, et erinevad turuosalised saaksid kohaneda.

Valitsuse esindajate arvamusi jagati Euroopa digitaalse tegevuskava voliniku Neelie Kroesiga. EÜ asepresident on Lissabonis peatuspaigana tegevuskavas, milles ta üritab näidata hiljuti Euroopa uue telekommunikatsioonituru jaoks esitatud uue meetmepaketi eeliseid.

Neelie Kroes üritab võita liitlasi, et kui oktoobri lõpus arutatakse uuesti küsimust, kus on esindatud 28 liikmesriigi esindajad, jätaks ta selles küsimuses enesekindluse.

Euroopa Komisjoni volinik kinnitas ka ideed, et pakend tuleks tervikuna heaks kiita ja et mõningase magususega kaasneb mõlema aine mõru maitse. Rohkem kui telekommunikatsioonituru määratlemist soovib EÜ asepresident tugevdada digimajanduse panuseid.

Lisaks rändlustasude lõppemisele 2016. aastal soovib Euroopa agentuuri pakutud kava ĂĽhtlustada spektri jaotamise reegleid ja võrgu neutraalsust – selle kasutamine ei piira kunagi navigeerimise kiirust – ning soovib globaalsemat turgu.

Lõpuks tugevdati ideed, et tarbijad ja ettevõtted saaksid kasu pakettlepingu võimalusest, mis aitaks ĂĽhtset telekommunikatsiooniturgu rakendada. Neelie Kroesi arvates on “imelik” jätkata rändlusest rääkimist, kui fĂĽĂĽsilisi piiranguid riikide vahel enam pole.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi