Face ID abil saab kaksikuid eristada veenidest

Nagu paljud teist ilmselt teavad, see on Näo ID on 2017. aastal iPhone X-ga kasutusele võetud biomeetriline autentimismeetod. Niipea kui esimene seade jõuab kasutaja kätte, kinnitavad paljud testid (ja lähevad vastuollu) selle tehnoloogia turvalisust, mille valepositiivne määr on 1: 1 000 000.

Kuigi mõned neist testidest hõlmavad inimeste väga realistlike näoprintide loomist, on Face ID-ga kasutajate jaoks tavaline mure see, et näo biomeetria ebaõnnestub inimestega, kes on ĂĽksteisega väga sarnased – või kaksikute puhul isegi identsed. . NĂĽĂĽd saab Apple’i patenditaotlus näidata, kuidas iPhone’i ja iPad Pro tehnoloogia võimaldab neid inimesi täpsemalt eristada.

USA patendi- ja kaubamärgiameti neljapäeval välja antud patenditaotlus (USA patendi- ja kaubamärgiamet) kirjeldab tehnoloogiat, mis võimaldab „veenide sobitamist rasketel biomeetrilise autentimise juhtudel”, näidates, et veresooned on samuti osa kasutaja visuaalsest identiteedist.

Seega, kuigi kaksikutel võivad olla väga sarnased näojooned, on neil veenide mustrid põhimõtteliselt erinevad, mis aitab tuvastada kasutaja, kes oma näo tegelikult Face ID-ga registreeris.

Veresoonte näitudel põhinev süsteem

See sĂĽsteem pöörleb subepidermaalsete piltide, sealhulgas pindmiste organite, näiteks veresoonte, jäädvustamise ĂĽmber. Samamoodi nagu Face ID loob kasutaja näost 3D-kaardi ja võrdleb seda Secure Enclave’i sĂĽsteemi algoritmilise versiooniga, kasutatakse kasutaja veenide andmeid kahe (või enama) sarnase / identse inimese identiteedi eristamiseks.

Selle epidermaalse pildi tegemiseks ja selle täpseks sobitamiseks kasutab Face ID kaamera proĹľektorit ja TrueDepth infrapunaandurit, et tuvastada naha alla peidetud elundid. Lisaks visuaalselt identsete inimeste eristamisele aitab see tehnoloogia takistada ka Apple’i sĂĽsteemidest näomaskide või väljatrĂĽkkide vältimist.

Tuleb märkida, et Apple registreerib pidevalt uusi patente ja kuigi kirjeldatud tehnoloogia on ettevõtte jaoks atraktiivne, ei saa kuidagi tagada, et seda rakendatakse Apple’i toodetes. Veelgi enam, Face ID on meile teadaolevalt puhtalt välimusel põhinev autentimissĂĽsteem, kuid on mõistlik, et Apple kavatseb rakendada täpsemaid tehnoloogilisi funktsioone.

AppleInsideri kaudu