FaceApp eirab Procon-SP-i, samas kui Apple ja Google lĂĽkkavad vastutuse tagasi

Lugu FaceApp jätkus. Pärast vananemisfiltriga viirusesse sattumist tekitas see lühiduse poliitika tõttu kahtlusi ja esitas palve selgituse saamiseks Procon São Paulost, rakendus on täiesti vaikne. Vastutavalt osapoolelt selgitusi ei tulnud.

Nagu eelmises artiklis selgitasime, ĂĽtles Procon-SP eelmisel nädalal mõlemad FaceAppi ja Apple See on Google, rakendusi levitava rakenduste poe omanik – vastavalt agentuuri arusaamadele peaksid hiiglased selgitama ka seda, miks nad oma platvormidel rakendusi majutades nõustuvad toimimise ja privaatsuseeskirjadega.

Apple ja Google vastas Procon-SP-le, kes teatas, et nad ei pea end vastutavaks oma vastavas kaupluses hostitavate rakenduste eest: ettevõtte sõnul läbivad kõik rakendused range kontrolli, et järgida nende vastavate platvormide põhimõtteid ja arendajaid, kes oma loomingut levitavad Rakenduste pood või sisestage Google Play nõustuda nende tingimustega.

Procon-SP omakorda pole nõus selline tõlgendus: ameti sõnul nõuab tarbijakaitseseadustik (CDC), et igal Brasiilias levitataval tootel või teenusel oleks selge teave portugali keeles – see pole nii, nagu FaceAppis, millel on oma nõuded. kasutus on kirjutatud ainult inglise keeles. Kuna Procon määratleb, et vastutus toote eest on jagatud tootja (või tootjate) ja seda turustavate isikute vahel, vastutavad Apple ja Google tegelikult ĂĽhiselt – ja neile kohaldatakse trahve.

FaceAppi eest vastutav Venemaa ettevõte omakorda pole vastust Procon-SP edasikaebamiseks. NĂĽĂĽd puudub selle imbroglio järgmise sammu määratlus: agentuurid võivad Apple’ile, Google’ile ja rakenduste arendajatele trahve määrata, kuid pole teada, kas see toob kaasa muudatusi või kas rakenduse terminid on suuremad. kasutamine. Ootame.

sadama 23 kaudu