FaceAppi viraliseerimine tekitab privaatsusprobleeme; vastas ettevõte

Kui olete viimastel päevadel sotsiaalmeediat jälginud, on tõenäoline, et olete seda näinud (või testinud) FaceApp, rakendus, mis kasutab tehisintellekti inimeste vananemiseks ja noorendamiseks (muude võimaluste hulgas) peaaegu igas pildis. Ekstaasi keskel jäävad paljudel kasutajatel puudu mõned olulised probleemid, näiteks oma privaatsust.

Hiljuti tekkis veebis teooria algus Rakendust arendav Venemaa ettevõte saadab taustpildi kolmanda osapoole serverile, nagu avalikustas Bloomberg. Turvateadlase ja Guardiani tegevjuhi Will Strafachi sõnul ei tundu see esialgu probleem olevat.

FaceApp aga teavitab Bloomberg et rakendus saadab tegelikult pilvepildis olevad fotod serverisse, mis on vajalik pilditöötluseks – erinevalt teistest rakendustest, näiteks Apple’ist, mis täidab kõiki ĂĽlesandeid seadmes ise.

SEE algus teatas ka, et kasutajaandmeid ei edastatud Venemaale, kus asub rakenduse uurimis- ja arendusmeeskond. Seoses sellega tunnistab FaceAppi asutaja, et ettevõte kasutab Amazoni ja Google’i servereid, mis mõlemad asuvad Ameerika Ăśhendriikides; Lisaks teatas ta, et see teenus ei mĂĽĂĽ ega jaga kasutajaandmeid kolmandatele isikutele.

Veel ühe mure rakenduse pärast tõstatas ajakirjanik Karissa Bell Twitteris. Tema sõnul on rakendusel luba seadmes olevatele fotodele juurde pääseda ka siis, kui see valik on süsteemi seadetes keelatud.

Re: FaceApp, ma ei saa öelda, et ta minu foto üles laadis, kuid see rakendus pääseb kindlasti juurde minu teeki, isegi kui rakenduse Photos loaks on seatud „Mitte kunagi”?

Märkimisväärne on see, et see on tegelikult tõenäoliselt Apple’i enda opsĂĽsteemi API-de funktsioon. Isegi kui kasutaja tuvastab iOS 11-s, et konkreetne rakendus ei pääse tema fotokogusse juurde, pääseb tarkvara sellele juurde, kui see on selle peamine funktsioon, võimaldades piltide saatmist vastavalt kasutaja maitsele.

FaceApp täpsustab ka, et “see võib kasutajate saadetud fotosid lĂĽhikese aja jooksul pilves säilitada” – täpsemalt 48 tundi -, väites, et seda tehakse jõudluse ja teenuseliikluse parandamiseks, tagades, et saadetud piltide töötlemine korduvalt uue väljaande jaoks veelgi kiiremini. FaceAppi andmetel kõige rohkem Foto kustutatakse serverist pärast 48-tunnist ĂĽleslaadimist.

Arendaja selgitas ka, et kasutajad saavad taotleda nende andmete serverist kustutamist. Ehkki otsest viisi selleks veel pole, on FaceAppi meeskonnaga võimalik ühendust võtta rakenduse tugiseadetes nupu „Teata veast” kaudu. Ettevõtte sõnul töötab ta seda tüüpi päringute jaoks parema liidese väljatöötamiseks.

Lõpuks algus näitas, et suur osa FaceAppi kasutajatest pole platvormil registreeritud, mistõttu on konkreetse foto linkimine kasutaja identiteediga enamikul juhtudel võimatu. Nii et loodame.


FaceAppi rakenduse ikoon - näo redigeerija tehisintellektiga