Facebook: 1,36 miljardit kasutajat ja loeb

Facebook: 1,36 miljardit kasutajat ja loeb

Veel üks kuldne kvartal Facebookile. Sotsiaalvõrgustikud suurenevad ja kasutajate arv jätkub, mõju avaldub ettevõtte majandustulemustes. Selle aasta septembri lõpus, kui tehnoloogia kolmas eelarve kvartal lõppes, oli aktiivseid igakuiseid kasutajaid 1,36 miljardit.

Kuigi näib, et Facebookil pole kasvuruumi, näitavad arvud vastupidist. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas kasutajate koguarv 14%.

Neist 1,12 miljardit juurdepääsu igakuiselt mobiilside kaudu, mis tugevdab Mark Zuckerbergi jätkuvat pühendumust mobiilsele keskkonnale.

Kuid kui igakuised näitajad on tagasihoidlikud, pole päevik sugugi vähem muljetavaldav: 864 miljonit inimest kasutab iga päev sotsiaalvõrgustikke, 703 miljonit telefonidest ja tahvelarvutitest. Igapäevaste mobiilikasutajate osas oli aastane aastane kasv 39%.

Selle tulemusel paranesid ka Facebooki finantstulemused võrreldes 2013. aasta kolmanda kvartaliga. Selle tulud olid 3,2 miljardit dollarit, umbes 2,51 miljardit eurot. Kasum oli seevastu umbes 806 miljonit dollarit, mis võrdub 632 miljoni euroga.

Reklaamitulu moodustas suurema osa viimase kolme kuu jooksul arveldatud rahast, 2,96 miljardit dollarit. Sellest summast 66% tuleb ettevõtte mobiilplatvormide tuludest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi