Facebook aitas 2016. aastal Donald Trumpi valida, ĂĽtlesid juhid

Facebooki juht ĂĽtles ettevõtte sisemälus, et sotsiaalne võrgustik aitas valida Ameerika Ăśhendriikide presidendi Donald Trumpi, kuid ainult seetõttu, et ta teadis, kuidas 2016. aasta kampaanias turundusplatvormi kõige paremini kasutada. Avaldus tehti eelmisel kuul ja avaldati teisipäeval (7) seda ajalehtede poolt New York Times. Facebooki liitreaalsuse divisjoni juht Andrew Bosworth kirjutas, et Trumpi ei valitud “mitte tänu Venemaale, desinformatsioonile ega Cambridge Analyticale”, vaid “sellepärast, et tal oli parim digitaalne reklaamikampaania, mida eales nähtud.”

LOE: Facebook keelab viktoriinid sotsiaalvõrgustikes; testi lõpust aru saama

Lisaks hindab Bosworth, et Facebooki reeglid aitavad kaasa presidendivalimistele 2016. aastal. Juhtide sõnul võib see juhtuda ka 2020. aastal, kuna ettevõte järgib poliitikat, mille kohaselt ei jälgita platvormil poliitilisi reklaame.

Ăśks kahest Facebooki juhist ĂĽtles, et suhtlusvõrgustik aitas 2016. aastal Donald Trumpi poolt hääletada – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Facebooki juhtide sõnul aitasid sotsiaalvõrgustikud 2016. aastal Donald Trumpi poolt hääletada – Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Bosworth, kes oli valimisaastal Facebooki reklaamidivisjoni juht, tunnistas 30. detsembri memorandumis, et soovib isiklikult Trumpi lüüasaamist. Kuid ta ütles, et otsustas mitte sekkuda sotsiaalmeedia reklaamisüsteemidesse, et saada hääli demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni poolt. Ta tõi siiski, et reklaamiplatvormi reeglid aitasid kaasa praeguse presidendi võidule.

Sõnum viitab Facebooki poliitikale mitte vaadata üle poliitikute reklaame. Kaks aastat pärast 2016. aasta valimisi paljastas endine Cambridge Analytica töötaja, et konsultatsioonifirma saatis Trumpi kampaania kasuks sotsiaalvõrgustikes võltsuudiseid. Seda tava soosib platvormi järelevalve puudumine.

Ameerika Ühendriikide senatis toimunud kohtuistungil kinnitas Mark Zuckerberg, et ettevõtte reklaamipoliitika ei hõlma reklaamides faktide kontrollimist, sealhulgas valimiskampaaniate kaudu. Lisaks võltsuudiste probleemile kutsuti sotsiaalvõrgustiku asutajat selgitama ka Cambridge Analytica andmete väärkasutust miljonite kasutajate poolt.

Kaks Facebooki juhti 2-st tunnistasid sotsiaalvõrgustike mõju Trumpi 2016. aasta valimistel – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Facebooki juhid tunnistasid sotsiaalvõrgustike mõju Trumpi 2016. aasta valimistel – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Sellest ajast peale on Facebook oma privaatsuseeskirju teinud mitmeid muudatusi, et piirata andmete kasutamist kolmandate osapoolte rakenduste poolt. Sotsiaalvõrgustik ei kavatse aga hakata 2020. aastaks kavandatud Ameerika presidendivalimiste teadaandes võimalikke valeandmeid kontrollima. Sellised tegevused on vastuolus Google’iga, kes kuulutas välja seda tĂĽĂĽpi reklaamide piirangud, ja Twitteriga, mis keelab poliitikute postitused. mikroblogis.

Vastavalt New Yorgi aeg, tekitasid Bosworthi siseprofiilil olevad sõnumid teiste ettevõtte töötajate kommentaaride laine. Mõni nõuab sotsiaalvõrgustikelt energilisemat positsiooni, et muuta reklaamivahenduses poosi, et vältida valeuudiste ulatuslikku levitamist valimisperioodidel.

Tegevjuht kaitses aga Facebooki praegust seisukohta, kuigi tunnistas, et otsus “võib viia Trumpi tagasivalimiseni”.

Kuidas kustutada kõik Facebook Messengeri vestlussõnumid

Kuidas kustutada kõik Facebook Messengeri vestlussõnumid